Liepājas pašvaldība ir iegādājusies jaunu pludmales smilšu tīrīšanas tehniku. Pašreiz mašīna atrodas Komunālās pārvaldes noliktavā, bet, sākoties nākamajai vasaras sezonai, to izmantos liedaga kopšanā. Tikmēr norisināsies darbinieku apmācības un tehnika tiks izmēģināta, lai līdz ar sezonas sākumu to efektīvi izmantotu, portālu informēja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Jaunā tehnika iegādāta, lai nodrošinātu pludmales tīrību no dabas un cilvēku radītajiem atkritumiem. Līdz šim izmantotais smilšu tīrīšanas agregāts, kas iegādāts vēl deviņdesmitajos gados, savu mūžu morāli un fiziski ir nokalpojis. Jaunās iekārtas izmantošana pludmales apsaimniekošanā un smilšu tīrības uzturēšana tiks uzticēta Komunālajai pārvaldei.

Smilšu sijātājs ir darbināms piekabinot pie traktora. Hidrauliski regulējami riteņi un savācēja ierīces dziļuma kontrole ļaus tīrīšanas darbus veikt gan mitrā, gan sausā smiltī.

Ar iegādāto sijātāju vasaras sezonā paredzēts tīrīt pludmali aptuveni 8 km garā joslā – no Roņu ielas izejas virzienā uz dienvidiem.

Pludmalē atkritumi rodas ne tikai no nevērīgiem atpūtniekiem, bet tos pastāvīgi izskalo jūra, it īpaši pēc vētrām un lielām vēja brāzmām – tad pilsētas piekrastē atrodami zari, aļģes, niedres un visdažādākie sadzīves atkritumi. To savākšana ir nepieciešama, lai peldvietās labi justos ikviens apmeklētājs un pašvaldība izpildītu Zilā karoga kritērijus par vides atbilstību atpūtai pie jūras.

Minētās tehnikas iegāde bija iespējama sadarbībā ar Liepājas rajona partnerību un Lauku atbalsta dienestu. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds (EJZF) programmas "Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana" ietvaros.
Pilsētas deputāti vēl šā gada jūnijā Domes sēdē balsoja par projekta iesniegšanu finanšu līdzekļu saņemšanai no EJZF fonda.

Uzziņai

Projekts "Smilšu tīrīšanas tehnikas iegāde Liepājā" 

Kopējās izmaksas:
80 029,40 eiro, kas sastāv no
– EJZF fonda finansējuma – 72 026.46 eiro;
– Liepājas valstspilsētas pašvaldības finansējuma – 8002,94 eiro.