Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis ceturtdien "Ezera mājas" saimniekiem pasniedza Latvijas tūrisma mītņu nacionālo ekosertifikātu "Zaļais sertifikāts".

Viesu nama saimniece Monta Krafte aģentūrai BNS pastāstīja, ka "Ezera māja" ir pirmais pilsētas viesu nams, kas ieguvis šādu sertifikātu. Līdz šim tāds piešķirs tikai lauku naktsmītnēm. Viesu nams izveidots atjaunotā simtgadīgajā mājā. Tās saimnieki, kas ir veselīga dzīvesveida piekritēji, viesiem piedāvā nobaudīt pašceptu maizi, medu, pašaudzētus augļus, ogas, dārzeņus, kā arī zāļu tējas.

Jau vēstīts, ka Latvijas tūrisma mītņu nacionālā ekosertifikāta "Zaļais sertifikāts" novērtējuma komisija uz trim gadiem sertifikātu piešķirusi 11 tūrisma mītnēm. Uz trim gadiem sertifikāts pagarināts brīvdienu mājām "Pakrasti", "Zariņi", "Azarkrosti", viesu mājām "Zaļā sala", "Akmeņi", "Eglaine", "Pie Pūces", "Laikas" un lauku mājai "Upenīte".

Savukārt viesu mājai "Ezera māja" Liepājā un lauku mājai "Ceļinieki" Viesītes novadā nacionālais ekosertifikāts piešķirts pirmo reizi. "Zaļais sertifikāts" ir vides kvalitātes zīme tūrisma mītnēm, kurās tiek saudzēta vide un ainava, racionāli izmantoti ūdens un enerģijas resursi, organizēta videi draudzīga atkritumu savākšana un apsaimniekošana.