Kurzemes plānošanas reģions, iesaistot vietējos iedzīvotājus, tūrisma informācijas centru darbiniekus un brīvprātīgos no dažādām Latvijas vietām, 26.oktobrī pabeidzis Mežtakas marķēšanas darbus Kurzemē. Šī Mežtakas posma, kas 290 kilometru garumā vijas cauri visai Kurzemei, marķēšana, tika paveikta 6 mēnešu laikā, to atzīmējot dabā ar krāsu un uzlīmju palīdzību, informē projekta "Pārgājienu maršruts" koordinatore Aija Neilande.

"Līdz šim ceļotājs Mežtakas maršrutu Kurzemē varēja iziet, sekojot līdzi kartē, vai kādā no aplikācijām, lietojot ierakstītu GPX maršrutu, kuru lejupielādējis  mājas lapā www.meztaka.lv.  Taču tagad ceļotājam būs daudz vieglāk orientēties maršrutā, jo visā tā garumā tas ir marķēts ar uzlīmju palīdzību pilsētās un ar krāsojumu uz kokiem (balts dzeltens balts) ārpus tām. Vēlos pateikties ikvienam marķēšanā, iesaistītajam par ieguldīto darbu un laiku! Jūsu ieguldījums Mežtakas attīstībā ir nenovērtējams," uzsver Kurzemes plānošanas reģiona projekta "Pārgājienu maršruts" koordinatore Aija Neilande.

Mežtaka ir garās distances pārgājienu maršruts, kas Kurzemē un Lietuvā tiek īstenots ar Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. –2020. gadam atbalstu (LLI-448, "Pārgājiena projekts"). Maršrutu Eiropā pazīst ar nosaukumu E11, kas aizsākas Nīderlandē, Hāgā un noslēdzas Tallinā, Igaunijā. Tas ceļotājam ļauj labāk iepazīt valsti, kā arī vietējiem uzņēmumiem (apskates objektiem, naktsmītnēm, veikaliem, kafejnīcām u.c. uzņēmumiem)  pagarināt tūrisma sezonu un iegūt jaunus apmeklētājus.

Mežtaka Kurzemē aizsākas Kalētu pagastā, pie Latvijas – Lietuvas robežas un noslēdzas Bigauņciemā, Tukuma novadā, kur tā pievienojas garās distances pārgājiena maršrutam "Jūrtaka" un trīs dienas līdz Melngalvju namam Rīgā virzās pa to pašu maršrutu. Tā izlīkumo cauri visai Kurzemei, iegriežoties tādās apdzīvotās vietās kā Gramzda, Priekule, Kalvene, Aizpute, Kazdanga, Snēpele, Kuldīga, Renda, Sabile, Kandava, Pūre, Tukums, Milzkalne, Ķemeri un Bigauņciems. Ainavām mijoties ar tīrumiem, pilsētvidi un zaļiem mežiem, ikvienam ir iespēja iepazīt ne tikai dabas skaistumu, bet arī vietējos iedzīvotājus,  kultūru, tradīcijas, un virtuvi.

"Darbi pie šī garo distanču pārgājiena maršruta attīstības Latvijā turpinās. Šobrīd drukai ir sagatavots Mežtakas ceļvedis 4 valodās, kas sīkāk pastāstīs par katru no Mežtakas posmiem, akcentējot maršrutam tuvākos apskates objektus un arī kājāmgājējiem noderīgu pakalpojumu saņemšanas iespējas. Esam arī uzsākuši darbus pie informācijas stendu un video materiālu izveides," stāsta A.Neilande.

Maršrutu par pilnībā pabeigtu varēs uzskatīt 2022.gada maijā, kad uz kopīgu pārgājienu aicināsim visus atbalstītājus un citus interesentus.