Mums ir jāpieņem "Covid–19" ieviestā jaunā realitāte, un tikai no mums katra būs atkarīgs, kā pārvarēsim šo situāciju, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārstniecības direktors, ķirurģijas galvenais speciālists Haralds Plaudis, ziņo LETA.

Pēc viņa domām, saslimušo skaits liecina, ka visi kopā kā sabiedrība patlaban kaut ko nedarām pareizi.

"Es gribu sabiedrībai teikt, ka ar cerību šeit nepietiks. Ir jāpieņem jaunā realitāte, ka šis vīruss ir un būs un ar viņu būs jādzīvo samērā ilgi," teica speciālists, aicinot ievērot drošības pasākumus.

Viņš pauda pārliecību, ka sabiedrība kopumā šo situāciju pārvarēs un nepārslogos veselības aprūpes sistēmu. Patlaban sistēma ar situāciju tiekot galā. Tomēr viņš aicināja saprast, ka neviens nav atcēlis arī citas slimības. Palielinot "Covid–19" gultu skaitu, arvien lielāks personāla daudzums jāpaņem nost citiem pacientiem, teica mediķis.

Uz vakardienu Austrumu slimnīcā ārstējās 167 "Covid–19" pacienti, no tiem 11 Intensīvās terapijas klīnikā. Trim cilvēkiem nepieciešama mākslīgā plaušu ventilācija.

Mediķis atklāja, ka arī Austrumu slimnīcā ir darbinieki, kas sasirguši ar "Covid–19". Lielākoties inficēšanās notiek ārpus darba. Pēc viņa teiktā, katru dienu gan pietiekoši liels skaits cilvēku atgriežas darbā.