Noslēgusies aptauja par 19 koku izciršanu stadiona "Daugava" rezerves laukuma teritorijā Jūrmalas parkā. Viedokli izteikuši deviņi, no kuriem viens aptaujātais ir pret koku izciršanu.

Kā portālu informēja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā, aptaujas anketas aizpildījuši deviņi interesenti. Astoņi pauduši viedokli, ka koki jāizcērt, jo "Liepājai ir vajadzīgs labākais āra basketbola laukums Baltijā” un "Šiem kokiem nav lielas vērtības, tādēļ pilnībā atbalstu to nociršanu basketbola laukuma izveidei, bet, ja iespējams, "kompensējot" šo koku likvidāciju, tuvākajā apkārtnē iestādīt jaunus kokus, tādējādi saglabājot pilsētas zaļo krāsu”.

Par to, ka nocirstos kokus vajadzētu kompensēt, iestādot citā vietā jaunus, izteikušies vēl divi aptaujas dalībnieki. Aptaujātais, kurš neatbalsta koku izciršanu, to pamatojis šādi: "Koki šajā vietā ir stādīti, lai nostiprinātu kāpas, savu funkciju tie pilda, bet basketbola laukums diez vai tos aizstās. Vai tiešām Liepājā trūkst klaju laukumu, kuros varētu ierīkot šādu laukumu, vai arī ir paredzēts 18 jaunus kokus iestādīt citā vietā? Ierosinu atrast citu vietu basketbola laukuma izbūvei, lai nav jāzaudē koki!”

Pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas galīgo lēmumu par koku ciršanu pieņems Apstādījumu uzraudzības komisija.

Portāls jau rakstīja, ka no 18. līdz 31.martam pašvaldība aicināja iedzīvotājus izteikt viedokli  un priekšlikumus par koku ciršanu stadiona "Daugava" rezerves laukuma teritorijā, Jūrmalas parkā.

Izciršana saistīta ar brīvi pieejamu āra basketbola laukuma ierīkošanu. Basketbola laukums ir Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba "Ņujorkas Knicks" spēlētāja, liepājnieka Kristapa Porziņģa dāvinājums pilsētai.

Stadiona "Daugava" rezerves laukuma teritorijā, dienvidu galā, kāpu nostiprināšanai stādīti trauslie vītoli (Salix fragilis) un pašizsējā iesējušās kļavas un oši.

Saskaņā ar SIA "Liepājas Olimpiskais centrs" iesniegto projektu, basketbola laukuma ierīkošanai nepieciešams izcirst septiņus vītolus ar stumbru diametriem 40 cm, 30 cm, 25 cm, 30 cm, 20 cm, 50 cm un 20 cm, sešas kļavas ar stumbru diametriem 20 cm, 15 cm, 20 cm, 10 cm, 15 cm un 10 cm un piecus ošus ar stumbra diametriem 30 cm, 20 cm, 15 cm, 20 cm un 15 cm, kā arī papeli ar stumbra diametru 70 cm, kas aug Jūrmalas parkā, rezerves stadiona dienvidu galā.
 
Komunālā pārvalde arī informēja, ka paredzēts nozāģēt bīstamos kokus, kas aug teritorijā aiz tenisa kortiem: četras pelēcīgās apses (Populus x canescens) ir sasvērušās un draud izgāzties.