Uz Liepājas domes sēdi ceturtdien, 17.oktobrī, bija ieradusies vides aktīviste Brigita Maksimova ar burku Karostas kanāla ūdens, ko nolika uz galda iepretī domes priekšsēdētājam.

Kā Maksimova skaidroja portālam, uz sēdi viņa atnākusi, lai parādītu deputātiem, cik piesārņots ir kanāla ūdens, un lūgtu samest naudu analīžu veikšanai, jo tas maksājot vairāk nekā divdesmit latus.

Kā novēroja portāls, latu ziedoja „Kurzemes Vārda” korespondente Nora Driķe, bet domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš atteicās, sakot, ka neatbalsta šādu rīcību. Arī citi deputāti nesteidzās ziedot.

Maksimova tomēr cer, ka izdosies izanalizēt ūdeni sastāvu, jo deputāts Jānis Vilnītis apsolījis par to samaksāt.

Kad Maksimova domes sēdes pārtraukumā lūdza vārdu, sēdes vadītājs Uldis Sesks lūgumu noraidīja, norādot – „ne jau domes sēdē...”.

Tomēr pēc sēdes, redzot Maksimovu aktīvi sarunājamies ar deputātiem, arī Sesks iesaistījās sarunā, mierinot, ka ir sācies Karotas kanāla attīrīšanas projekts, kas paredz padomju laikos uzkrātos sārņus neitralizēt.

Sesks arī deva mutisku rīkojumu Vides un veselības daļas speciālistei Dacei Liepniecei „izskatīt šo lietu Vides komisijā”.

Mēra vietnieks Gunārs Ansiņš nenobijās, un ne tikai paostīja zaļo šķidrumu, bet arī paņēma duļķes pirkstos, paberzēja un atzina, ka tās esot nekaitīgas aļģes.

Karostniece tomēr vēlas pilnīgu skaidrību, bet domnieku un Vides pārvaldes speciālistu vienaldzīgā attieksme mudinot viņu domāt par piketa rīkošanu pie pašvaldības ēkas, portālam pastāstīja Maksimova.

Jau rakstījām, ka Karostas iedzīvotāja Brigita Maksimova, pagājušās nedēļas vidū, 10.oktobrī, pamanījusi, ka Karostas kanāla ūdens virsmu klāj „krējuma kārta” spilgti zaļā krāsā, vērsās pie

Reģionālās vides pārvaldes un domes Vides un veselības daļas ar aicinājumu veikt ūdens analīzes, taču saņēma atteikumu.

Vides pārvaldes atzinums bija, ka piesārņojums ir organiskas dabas un nav bīstams, tāpēc analīzes nav nepieciešamas.

Pirmdien Brigita Maksimova burku ar zaļo ūdeni atnesa arī uz portāla irliepaja.lv redakciju.