Mēneša otrās dekādes vidējā gaisa temperatūra valstī bija +13,1 grāds jeb 1,8 grādi virs normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija, ziņo LETA.

Rīgas centrā un Priekuļos, diennakts vidējai gaisa temperatūrai pārsniedzot +15 grādus, 11.maijā sākās meteoroloģiskā vasara.

Zemākā gaisa temperatūra bija –1,7 grādi 19.maijā Mērsragā, savukārt visaugstāk – līdz +25,5 grādiem – termometra stabiņš pakāpās 14.maijā Liepājā.

Vidējais nokrišņu daudzums Latvijā maija vidū bija 9,7 milimetri jeb puse no normas. Visvairāk nokrišņu bija Rēzeknē – 22,9 milimetri, – bet vismazāk lija Rūjienā, kur reģistrēti tikai 2,8 milimetri nokrišņu.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums bija 61% – no 53% Priekuļos līdz 73% Kolkā. Stiprākās vēja brāzmas – 19,6 metri sekundē – novērotas 17.maijā Ventspilī.

Siltā laika ietekmē strauji sāka ziedēt zirgkastaņas, ceriņi, ābeles un pīlādži. Valsts austrumu un centrālajos novados beidza ziedēt ievas, tikmēr Vidzemē un Kurzemē, īpaši jūras tuvumā, to ziedēšana turpinājās. Dažviet ozoliem nosaluši ziedi un lapas.

Sausuma dēļ mežos, īpaši valsts rietumu un centrālajā daļā, ilgstoši saglabājas augsta ugunsbīstamība.

Jau ziņots, ka mēneša pirmās dekādes vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +6,8 grādi jeb 3,1 grāds zem normas. Nokrišņu daudzums maija sākumā bija tikai divi milimetri jeb 15% no normas.