Ceturtdien, 11.maijā, pulksten 10 ostas uzņēmumā "GI Termināls" notiks civilās aizsardzības mācības, inscenējot ar dīzeļdegvielu pildītas cisternas noiešanu no sliedēm un aizdegšanos.

Par to aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Anete Strazdiņa.

VUGD un uzņēmuma kopīgi rīkotajās mācībās, kas notiks Ziemeļu ielā 19C, tiks inscenēta situācija, ka uzņēmuma teritorijā ar dīzeļdegvielu pildītu cisternu kustības laikā viena cisterna noiet no sliedēm un, noplūstot dīzeļdegvielai, notiek degvielas aizdegšanās, bet līdztekus naftas terminālī pastāv sprādziena draudi.

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus katastrofas draudu gadījumā, kas noteikti "GI Termināls" civilās aizsardzības plānā un ārpusobjekta civilās aizsardzības plānā, kā arī pārbaudīt sadarbību starp iesaistītajām institūcijām. Mācībās piedalīsies pārstāvji no uzņēmuma "GI Termināls", VUGD, Valsts policijas, Liepājas pašvaldības policijas, Valsts vides dienesta un VAS "Latvijas Dzelzceļš". Kā skaidroja VUGD pārstāve, šādas civilās aizsardzības mācības valsts nozīmes paaugstinātas bīstamības objektos notiek vienu reizi trīs gados.

Mācību laikā pilsētā pārvietosies operatīvie transportlīdzekļi un tiks iedarbināta objekta trauksmes sirēna. Iedzīvotāji aicināti neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojamies operatīvos transportlīdzekļus ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem.