Lai atvieglotu pārvietošanās iespējas starp Liepāju un Grobiņu, kā arī padarītu ērtāku sabiedriskā transporta izmantošanu un iedzīvotājiem pieejamākus pakalpojumus, no šī gada 1.decembra plānots ieviest vienotu sabiedriskā transporta mēnešbiļeti Grobiņas un Liepājas teritorijā, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Plānots, ka no 1.decembra tiks ieviesta vienota abonementa biļete reģionālās nozīmes maršrutiem Nr. 6904 "Liepāja - Dubeņi", Nr. 6912 "Liepāja - Grobiņa" un visiem Liepājas pilsētas nozīmes maršrutiem. To paredz šodien, 15. oktobrī, Liepājas pilsētas domes sēdē izskatītais un apstiprinātais lēmumprojekts "Par grozījumiem Liepājas pilsētas domes 2020.gada 17.septembra lēmumā Nr.466/13".  

Aprēķināts, ka pēc vienotās biļetes izveides pasažieri ieekonomēs vidēji 27 eiro – ja līdz šim pasažieriem bija jāpērk divas atsevišķas abonementa biļetes, kas visām dienām maksāja aptuveni 66 eiro, tad vienotā abonementa biļete liepājniekiem un grobiņniekiem katrai dienai maksās 40,80 eiro (līdz Grobiņai), 43,00 eiro (līdz Iļģiem) un 47,40 (līdz Dubeņiem).

Ekonomija pēc vienotās abonementa biļetes ieviešanas veidojas no:
• 30% atlaide no pašreizējās Liepājas abonementa biļetes, ko piešķir Liepājas pilsētas pašvaldība;
• 30% atlaide no pašreizējās reģionālās abonementa biļetes, ko piešķir VSIA "Autotransporta direkcija";
• 15% atlaide no pašreizējās reģionālās abonementa biļetes, ko piešķir Grobiņas pašvaldība.

Vienoto reģionālās nozīmes un pilsētas nozīmes maršruta abonementa biļeti no 2020. gada 1. decembra būs iespējams iegādāties Liepājas pilsētas sabiedriskā transporta aģentūras kasē (Jūrmalas ielā 23), Liepājas autoostā (Rīgas ielā 71) un Grobiņas namsaimnieka kasē Grobiņā (Celtnieku ielā 36). Vienoto reģionālās nozīmes un Liepājas sabiedriskā transporta abonementa biļeti ar Liepājas pilsētas 50% atvieglojumiem iegādāties būs iespējams tikai aģentūras kasē.

Jaunās abonementa biļetes tiks izdotas tikai pilnam kalendārajam mēnesim.

Par visām aktualitātēm saistībā ar Liepājas sabiedrisko transportu lūgums sekot līdzi aktuālajai informācijai mājaslapā www.liepajastransports.lv.