Šo namu Liepājā zina jebkurš autobraucējs, tāpēc jo interesantāk būs salīdzināt savus iespaidus ar tiem, ko grāmatā "liepājiņa" paudis kultūrists Māris Šveiduks.

CSDD LIEPĀJAS FILIĀLE, Brīvības iela 148, ARHIS, 2005.
FOTO: MĀRCIS GRĪNBARTS
TEKSTS: MĀRIS ŠVEIDUKS, sporta kluba LĀČPLĒSIS vadītājs, pasaules čempions fitnesā

Iebraucot pilsētā no Rīgas puses, uz visumā industriāla izskata auto dīleru un būvniecības preču lieltirgotavu fona acīs iekrīt neliela ēka prāva asfaltēta laukuma vidū. Pirmais iespaids – tā varētu būt pasaulē izplatīto ātrās ēdināšanas tipa ēstuvju pārstāve. Tomēr iztrūkstot košām reklāmām un neona spīdekļiem uz un ap ēku, kļūst skaidrs, ka būvējums kalpo citām vajadzībām.

Formā un ārējā apdarē vienkāršā ēka vedina uz domām par lietišķu, pat sabiedrisku nozīmi. Daudzās baltās svītras uz asfalta to tikai pastiprina. Piebraukšana ērta gan no galvaspilsētas, gan Liepājas centra puses, jo pagrieziens uz objektu atrodas luksofora regulētā krustojumā. Saprotot, ka teritorijā izvietojusies CSDD Liepājas filiāle, apstiprinās tās atrašanās vietas lietderība.

Sabiedriskā transporta kustība ir visai reta un nav visai ērta [piemēram, tramvaja galapunkts ir aptuveni kilometra attālumā]. Liepājā strauji veidojamais veloceliņu tīkls arī pagaidām līdz CSDD nesniedzas. Tomēr, ņemot vērā, ka apmeklētāji tur ierodas izteikti specifisku auto darīšanu kārtošanas sakarā, klientus tas īpaši neapgrūtina.

Lielo pelēkā laukuma drūmumu līdzsvaro ceļmalā stādīto koku rinda un vēl neapgūto blakus teritoriju zālāju krāsainība. Tā kā apkārt nav sabūvētas lielizmēra ēkas, gaišā dienas laikā laukums ir gaismas un saules pilns.

Patīkami pārsteidz ēkas iekšējais plānojums. Centrālā uzgaidāmā telpa ir gaismas pielieta, pateicoties bagātīgajam stiklojumam jumta konstrukcijā un ārdurvīs. Apkārt uzgaidāmajai telpai, kura mēbelējuma un tā izvietojuma dēļ vairāk atgādina teātra vai kino parteri, aiz stiklotām sienām atrodas kabineti. Gaidītājiem ir iespēja vērot klerku darbu, ar acu kaktiņu salīdzinot atbildīgo darboņu rosīšanos ar klientu organizēšanas tablo spilgti sarkano ciparu regulāro maiņu. Uzziņu dienests un kases ir ērti izvietotas gan no klientu, gan darbinieku puses, bet tehniskās telpas, ofisi un labierīcības veiksmīgi noslēpušās blakus gaiteņos, neapgrūtinot "gaismas pils" foajē gaisīgo, tajā pašā laikā lietišķo iespaidu.

Ņemot vērā mūsdienu cilvēka ciešo saistību ar autotransportu, pilnīgi droši, ka vismaz divas trešdaļas Liepājas iedzīvotāju ir pabijuši un iegriezīsies šajā ēkā vēl ne vienu reizi vien.

Nākotnē palielinoties tuvējās apkārtnes apbūvei, vajadzētu vairāk piedomāt pie moderna vizuālā noformējuma [reklāmas, norādes], kā arī jāpiedomā par apkalpojošo sfēru piesaistīšanu. Lai klientiem, autovadītāju apmācību kursantiem un eksāmenu kārtojošiem pilsoņiem, ilgāku laiku uzturoties ēkā, būtu iespēja izmantot kafejnīcas vai kādas bufetes pakalpojumus, jo tuvējā apkārtnē tādi nav pieejami.

© V10
Materiāla pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.irliepaja.lv obligāta.