Dāvana var būt arī veikals, kurā var nopirkt DĀVANAS. Tā arī šajā gadījumā, uzskata Mārtiņš Vidzenieks, kurš pievērsies "Šautras" arhitektūrai.

VEIKALS ŠAUTRA, Rožu laukums 9, ARHITEKTS AGRIS PADĒLIS–LĪNS, 2001.Liepājas arhitektūras 1999.—2001. gada labākā jaunbūve.
FOTO: MĀRCIS GRĪNBARTS
TEKSTS: MĀRTIŅŠ VIDZENIEKS, Kurzemes Biznesa inkubatora direktors

Skatoties ar fiziskām vai jūtu acīm, šī ēka Liepājas centrā rada patīkamas sajūtas. Par veikalu "Šautra" Rožu laukumā starp tirdzniecības namu "Kurzeme" un pilsētas vārtiem domas iet divos virzienos: pirmais par pašu ēku, otrais par to, ar ko tā asociējas.

Jāatzīst, ka "Šautra" pie vecajiem pilsētas vārtiem neizskatās necienīgi, tāpat arī tā nepazūd "Kurzemes" ēnā. Gluži pretēji, ar moderno materiālu veidojumu tā ir it kā neuzkrītoša, tomēr eleganta. Pilsētā ir vēl daudz mūsdienu ēku, par kurām varētu teikt to pašu, tomēr tās nevar nosaukt par izcilām. "Šautra" ir ar savu raksturu, kas to atšķir no "lielās mammas" "Kurzeme". Man liekas, ka tā ir kaut kas mazs un vērtīgs, kas ir nolikts starp pašām par sevi saprotamām vērtībām, līdz ar to uzreiz nav pamanāma.

Domājot par "Šautru", pirmais, kas nāk prātā, ir dāvanas. Un dāvanas parasti nes līdzi prieku. Prieks ir gan dāvanas saņēmējam, gan devējam. Devējs un saņēmējs varētu strīdēties par to, kuram lielāks prieks. Ar prieku šajā veikalā kopā ar sievu esmu izpircis kāzās dāvinātās dāvanu kartes. Esmu tur meklējis un atradis dāvanas tuviem cilvēkiem, kuras ir tos iepriecinājušas, un prieks par to ir atkal bijis man. Interesants ir fakts, ko atcerēsies tie liepājnieki, kas jau šeit dzīvo trīsdesmit un vairāk gadu, ka pirms ŠAUTRAS šajā vietā atradās tā sauktais dāvanu veikals. Labi, toreiz funkcijas bija citas, bet kādam tika tas prieks arī toreiz.

Pilnīgi cits stāsts varētu būt bērnišķīgāks.

© V10
Materiāla pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.irliepaja.lv obligāta.