"Jau 19. novembrī Čakstes laukumā svētku gaismu vietā bija pilnīgs tukšums. Pēc tam, kad sociālajos tīklos bijām redzējuši Liepājas pašvaldības izreklamēto svētku izgaismojumu Čakstes laukumā un pilsētas centrā, vēlējāmies to apskatīt klātienē. 18. novembri pavadījām mājās, bet nākamajā dienā devāmies uz Liepāju cerībā skatīt krāšņo gaismu izrādi. Bet nekā. Tā arī nesapratām, kāpēc tik histēriski vajadzēja visu novākt, it kā nespētu vien sagaidīt, kad Valsts svētki beigsies," tā portālam irliepaja.lv raksta kāds Liepājas viesis.

Arī mūsuprāt steiga šajā reizē šķiet absolūti lieka – bija taču četras brīvas dienas, no kurām 18. Novembra svētki bija pirmā no šīm dienām. Saprotams, ka daudzi pirmajā brīvajā dienā nepaguva atbraukt līdz Liepājai, pat paši liepājnieki varbūt gaidīja brīvo nedēļas nogali, lai bez steigas un ierobežojumiem kārtīgi apskatītu visus svētku rotājumus – atcerēsimies, ka pirmās četras no astoņām dienām, kurās svētku gaismu instalācijas bija skatāmas, vēl pagāja mājsēdes režīmā, kad jau astoņos vakarā uz ielas atrasties vairs nebija atļauts.

Pirmā advente būs tikai pēc nedēļas – 28. novembrī, un negribas ticēt, ka SIA "First service" ar nedēļu nepietiek, lai sapostu Rožu laukumu, savukārt Čakstes laukums uz Ziemassvētkiem parasti netiek rotāts.

Tāpēc portāls irliepaja.lv lūdza skaidrojumu pašvaldības iestādēm, kas bija atbildīgas par Valsts svētku atzīmēšanu un pilsētas rotāšanu – Kultūras pārvaldei un Būvvaldei.

Sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, kurš atbildi sniedza Būvvaldes vārdā, skaidroja, ka "jāizliek daudz Ziemassvētku rotājumu, tāpēc šogad to izvietošana uzsākta agrāk. Galvenie Valsts svētku rotājumi bija karogi plus gaisma Rožu laukumā un Čakstes laukumā, kas dega no 11. novembra. Karogi pilsētā plīvo joprojām gan Čakstes laukumā, pie augstskolas, pie pilsētas robežām un kanālmalā. Paturēt gaismu instalāciju Rožu laukumā nevarēja, jo šosvētdien (21. novembrī – irliepaja.lv) jādeg eglei un Adventa svecēm. Varbūt varēja paturēt Čakstes laukuma Valsts svētku gaismas instalāciju, bet sīkāk jājautā Kultūras pārvaldē."


Svētku gaismas Čakstes laukumā. Foto: Miks Ritvars Kļaviņš.


Kultūras pārvaldes vārdā atbildi portālam sniedza pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns:

"No savas puses varu teikt paldies liepājniekiem un pilsētas viesiem par daudzajiem atzinīgajiem vārdiem par šī gada svētku izgaismojumu un vēlmi to baudīt ilgāk.

Kultūras pārvalde šajos svētkos nodrošināja izgaismojumu trīs vietās pilsētā – Rožu laukumā, Čakstes laukumā, kā arī izgaismoja stēlas Lāčplēša dārzā. Vēl papildu arī noformējumu Ziemeļu kapos tieši 11. novembrī. Pārējo svētku noformējumu, tāpat kā katru gadu, nodrošināja Būvvalde.

Kas attiecas uz Kultūras pārvaldes nodrošināto gaismu noformējumu, ņemot vērā to, ka šogad pirmā advente ir jau pēdējā novembra nedēļā, Ziemassvētku noformējuma nodrošinātājiem ir jāpaspēj visā pilsētā arī sākt uzstādīt Ziemassvētku rotājumus. Tas ir laikietilpīgs process – vairāku nedēļu garumā. Rožu laukumā jau 19. novembrī bija saplānoti Ziemassvētku rotājumu montāžas darbi, tādēļ arī Valsts svētku dekorējumu demontāža tika uzsākta uzreiz pēc svētkiem, ko mums pat īpaši palūdza, lai nekavētos darbi. Valsts svētku izgaismojums tika ieplānots un izmaksas kalkulētas astoņu dienu garumā – no 11. līdz 18. novembrim, līdz ar augstākminētajiem iemesliem izgaismojumu Čakstes un Rožu laukumā nebija plānots turēt ilgāk arī papildu izmaksu dēļ.

Katrā ziņā, ja ir tik liela interese, iespējams, nākamgad rosināsim ieplānot ilgāku laika periodu, kas atvēlēts šāda veida izgaismojumiem. Tas, protams, būs atkarīgs arī no piešķirtajiem budžeta līdzekļiem un aktuālās situācijas nākamajā gadā – kādā formātā svētkus varēsim atzīmēt un svinēt tad".