Līdz ar vēsturiska žoga atjaunošanai veltītu meistarklasi, sestdien, 24.septembrī noslēgusies "Liepājas Restaurācijas centra" sarunu un meistarklašu cikla "Zināt / Novērtēt / Saglabāt" pirmā sezona, informē centra izveidotājs Ivars Pilips-Matisons.

Praktiskajā nodarbībā dalībniekiem kopā ar meistarklases vadītāju un "Liepājas Restaurācijas centra" izveidotāju Ivaru Pilipu-Matisonu bija iespēja iepazīt 19. un 20. gadsimta koka žogu izgatavošanas nianses un tehniskos risinājumus, saprast žoga elementu funkcionālo nozīmi un noslēgumā izgatavot vienu žoga fragmentu pēc 19. gs. zīmējumu parauga.


"Vēlētos pateikties visiem dalībniekiem par ieinteresētību un līdzdalību meistarklašu norisē, kā arī īpaši izcelt dalībnieku praktisko veikumu, kas palīdz attīstīt "Liepājas Restaurācijas centru". Tāpat novērtēju un pasakos par jau pirmajos mēnešos saņemto, lielo sabiedrības atbalstu, idejām, ieteikumiem, jautājumiem un aktīvo atgriezenisko saiti, aktualizējot un komentējot dažādas ar restaurācijas nozari saistītas tēmas. Saņemtās idejas un ieteikumi palīdz veidot un attīstīt "Liepājas Restaurācijas centra" koncepciju un sniedz ieguldījumu centra nākotnes vīzijas nostiprināšanā un plānu attīstībā," noslēdzot pirmo notikumu sezonu, atzīst Resaurācijas centra izveidotājs I. Pilips-Matisons.

Kā informē idejas autors, jaunizveidotā centra nākamais tuvākais mērķis ir interesentu uzņemšana biedrībā, tādējādi veicinot sabiedrības iesaisti kā Restaurācijas centra, tā Liepājas pilsētas restaurācijas nozares kopējā attīstībā. Par dalībnieku uzņemšanu informācija sekos jau drīzumā.

Pasākumu cikla "Zināt / Novērtēt / Saglabāt" 2022. gada norises aizvadītas ar Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Kurzemes plānošanas reģiona un Latvijas valsts mežu atbalstu.


Kā iepriekš ziņots, "Liepājas Restaurācijas centrs" šogad dibināts, lai vienuviet pulcētu un apvienotu pilsētas vēsturisko ēku saimniekus, restauratorus, arhitektūras entuziastus un nozares profesionāļus. Šī ir pirmā šāda veida organizācija Liepājā, kas pievērš sabiedrības uzmanību pilsētas arhitektūras mantojumam un izglīto nozares entuziastus. Jaunizveidotā centra mērķis ir kļūt par vadošo restaurācijas organizāciju pilsētā. Restaurācijas centra mājvieta ir nams Bāriņu ielā 24. Ēka ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis un ap 1750.gadu tā celta kā dzīvojamā ēka ar komerctelpām. Guļšķautņu ēka uz augsta laukakmeņu cokola atrodas pilsētas vēsturiskā centra zonā, ielā, kas pēdējā desmitgadē, pateicoties privāto namsaimnieku un pašvaldības iniciatīvai, piedzīvojusi restaurācijas uzplaukumu.

Plašāka informācija par Liepājas Restaurācijas centru pieejama vietnē: facebook.com/LiepajasRestauracijascentrs