Pēc portāla irliepaja.lv rīcībā esošas neoficiālas informācijas no diviem atlikušajiem pretendentiem uz Liepājas pilsētas galvenā arhitekta amatu, vislielākās izredzes ieņemt šo amatu ir Uģim Kauguram, šābrīža Grobiņas pilsētas arhitektam.


Vaicāts, vai šādas runas atbilst patiesībai, Uģis Kaugurs atbildēja, citējot Marku Tvenu: "Runas par manu nāvi ir stipri pārspīlētas..." Pēc tam gan


Kaugurs atzina, ka "sarunas par šo tematu ir bijušas" un "interese ir abpusēja".


Neko vairāk pastāstīt nevarot.


Nenosaucot vārdā, par Kauguru, kā vienu no iespējamiem kandidātiem uz galvenā arhitekta amatu, vietējā laikrakstā "Kurzemes Vārds" izteicās bijušais Latvijas Arhitektu Savienības priekšsēdētājs un Rīgas galvenais arhitekts, šobrīd "RISEBA" Arhitektūras un dizaina katedras vadītājs Jānis Dripe:


"Arī kāds no iepriekšējiem šī darba darītājiem varētu atgriezties. Nesaukšu vārdā, bet bijuši veiksmīgi periodi, pievēršanās publiskajām telpām, īstenota pieeja pie Tirdzniecības kanāla, tas ir absolūts ieguvums. Organizēts koncertzāles konkurss, plenērs Rožu laukumam, veidotas gājēju ielas – tādas lietas ir jānovērtē."


Uģis Kaugurs pēc studijām RPI Arhitektūras fakultātē sāka strādāt par Liepājas galvenā arhitekta projektēšanas biroja vadītāju, vēlāk kopā ar Agri Padēli-Līnu izveidoja savu biroju. Pēc studijām Lundas Universitātes kursā "Arhitektūra un starptautiskā attīstība" sāka pildīt Liepājas pilsētas galvenā arhitekta pienākumus. Kopš tā laika darbs pašvaldībās mijies ar privātpraksi, pamatā – pilsētplānošanas jomā.