Pirmdien, 9.februārī, beidzot Liepājas centrā tika demontēta lielā Ziemassvētku egle, novēroja portāls. Adventa vainags ar svecēm Rožu laukumā vēl palicis.

Citās lielajās Kurzemes pilsētās – Ventspilī, Kuldīgā – Ziemassvētku egli demontē jau tūlīt pēc Jaunā gada, Liepājā trešo gadu egle, tāpat arī Adventa vainags ar svecēm redzams vēl februārī.

Daļā liepājnieku šis fakts raisa neizpratni.

Jau esam rakstījuši, ka, saskaņā ar iepirkuma konkursa par Ziemassvētku rotājumu uzturēšanu nolikumu, tos bija paredzēts paturēt pilsētas ielās līdz 6.februārim.

Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls iepriekš portālam skaidroja, ka šāds termiņš izvēlēts, jo to rosinājis Tūrisma informācijas birojs un rallija organizatori.

Liepājas lielā Ziemassvētku egle pilsētas centrā pērn pirmoreiz iemirdzējās 30.novembrī.

Iepirkumā par lielās egles uzstādīšanu pērn uzvarēja Liepājā reģistrētā SIA "AbavaPluss", un egļu uzstādīšana izmaksāja 16 602,73 eiro. Tas bija vienīgais piedāvājums, kas tika saņemts šai iepirkuma daļai.

Pēc Būvvaldes sniegtās informācijas, kopumā egļu uzstādīšana un uzturēšana pilsētas centrā un Karostā, gaismas rotājumi un pilsētas centra noformējums izmaksāja 76 724,76 eiro plus PVN 21%.