Ņemot vērā Latvijā esošo epidemioloģisko situāciju un valstī noteiktos ierobežojumus, šogad Liepājā jūras svētki notiks atšķirīgi no iepriekšējiem gadiem, piedāvājot liepājniekiem un viesiem izzinošu Jūras svētku pastaigu "Pietauvots Liepājā".

Trīs dienu garumā no 9. līdz 11.jūlijam ikvienam būs iespēja doties Jūras svētkiem veltītā ekspozīcijas maršrutā. Pilsētvides ekspozīcijā galvenais vadmotīvs būs laiva. Laivu motīvs maršrutā caurvīs stāstu, kā Liepāja vēsturiski no mazapdzīvotas vietas jūras krastā tapusi par attīstītu ostas pilsētu, informē Liepājas Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja Katrīna Vectirāne.

Pilsētvides ekspozīciju plānots ierīkot plašā teritorijā – kanālmalā, pludmalē un pilsētvidē. Pastaigas maršrutā varēs aplūkot gan leģendām apvītās jūrasbraucēju kuršu vikingu liellaivas, gan senas koka laivas, gan mūsdienu ūdens transportlīdzekļus. Tā kā nozīmīga loma Liepājas kultūras tūrismā vasaras sezonā pēdējos gados ir koncertiem uz ūdens, pastaigas laikā būs skatāma arī uz plostiem īpaši ierīkota Liepājas ezera mūziķu aleja. Šogad svētku laikā tiks īpaši izcelts Liepājas ostas Loču tornis, kas ir viena no vecākajām celtnēm mūsu pilsētā. Tas būvēts 1821.gadā, un šogad tornim aprit 200 gadi. Kopumā plānoti vairāk nekā 10 apskates objekti. Ekspozīcija būs apskatāma katru dienu no pulksten 10 līdz 22.

Tāpat 10. jūlijā pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem pulksten 11 līdz ar Jūras spēku kuģu sirēnu skaņām notiks piemiņas brīdis bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem. Tajā piedalīsies Liepājas pilsētas domes vadība, Jūras spēku godasardze un kapelāns, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvades un Liepājas ostas pārstāvji.

Pastaigas maršruta karte tuvākajā laikā tiks publicēta Liepājas pilsētas mājaslapā www.liepaja.lv un notikumu kalendārā https://kalendars.liepaja.lv/.

Jūras svētku pastaigu organizē Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi.

Saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī pastaigas apmeklētāji ir aicināti būt līdzatbildīgi, nedrūzmēties un ievērot 2 metru distanci citam no cita, kā arī izmantot lietotni "Apturi Covid".