Būvvaldes komisija ir pieņēmusi ekspluatācijā Loču torņa Vecā ostmalā 59 fasādes vienkāršotās atjaunošanas būvdarbus, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Komisija izvērtēja būvdarbu atbilstību projekta dokumentācijai un atzina būvobjektu par derīgu ekspluatācijai.

Vasaras otrajā pusē un rudens sākumā  ir veikta torņa fasādes attīrīšana no bioloģiska rakstura nosēdumiem un novērsti citi defekti, kas atklāti ēkas apsekošanā.

Torņa cokola daļai šovasar ir izveidota  hidroizolācija un atjaunots cokola apmetums. Vēl likvidētas plaisas blakus esošās divstāvu administratīvās ēkas sienu apmetumā. Torņa un blakus ēkas fasāde pēc apdares darbu pabeigšanas nosegta ar speciālu krāsu siltos saskaņotos toņos.

Fasādes atjaunošanā ir izmantoti Ceresit materiāli, kas domāti secīgai vēsturiskā apmetuma sakopšanai un nodrošina stabilu sasaisti ar esošu kaļķa mūra javas apmetumu, tātad – ilglaicīgu ekspluatāciju bez vizuāliem defektiem turpmāk.

Septiņus stāvus augstais loču tornis ir būvēts 19. gadsimta sākumā, un šī ķieģeļu mūra ēka uz dzelzbetona pamatiem atrodas pilsētas vēsturiskā centra zonā.

Loču torņa fasādes un blakus esošās dispečeru ēkas fasādes remonts iepriekš ir veikts  2002.gadā.

Pirms tam, 20. gadsimta 90. gadu vidū, ir veikta loču torņa pārbūve pēc SIA "Arhitekta G. Vīksnas biroja" 1993. gadā izstrādātā projekta, kad torņa astoņstūra jumta un koka spāru vietā uzmontētas metāla konstrukcijās un stiklā veidotas ostas novērošanas dienesta telpas un tornis ieguva jaunu, izsteiksmīgāku izskatu.

Pagājušajā gadā un šovasar ir veikti darbi loču tornim piegulošajā Vecās ostmalas teritorijā no Uliha ielas līdz Celtnieku ielai – šeit sakārtotas inženierkomunikācijas, ostmalas brauktuvju segums, atjaunota kuģa "Saratov" piemiņas vieta, kas atgādina par Latvijas valsts veidošanās vēsturi, toreizējās valdības grūtībām un sabiedroto atbalstu jaunajai republikai pirms 100 gadiem.

UZZIŅAI PAPILDUS
Loču torņa un ostas administrācijas ēkas atjaunošana
Būvdarbi veikti: 2018. gada jūlijs – oktobris;
Būvdarbu ierosinātājs: Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde;
Projektētājs:  Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "PROJEKTU DARBNĪCA", Guntis Jurjāns;
Būvdarbu veicējs: SIA "Būvkompānija MBR".