Vides apsaimniekošanas SIA "Eko Kurzeme", vērtējot liepājnieku paradumus, secinājis, ka iedzīvotāji arvien aktīvāk izmanto Liepājā izveidoto atkritumu šķirošanas infrastruktūru.

Šogad, salīdzinot ar 2017.gadu, liepājnieku sašķirotā vieglā iepakojuma apjoms vidēji audzis par 20%, bet stikla iepakojuma – par 40%, informē "Eco Baltia grupa" Preses sekretāre Daiga Buča.

"Ar katru gadu liepājnieku interese un arī iesaiste atkritumu šķirošanā pieaug. Šobrīd jau ar lielu pārliecību varam teikt, ka liepājnieki ir aktīvi šķirotāji. Ja no kolēģiem citos novados dzirdam, ka šķiroto atkritumu konteineros joprojām ir liels sadzīves atkritumu piejaukums, tad liepājnieki kļuvuši aktīvāki ne tikai šķirošanas kvantitātē, bet arī kvalitātē. Īpaši tas attiecināms uz stikla iepakojumu, jo iedzīvotāji zina, ka konteinerā jāšķiro tikai stikla pudeles un burkas nevis spoguļi, vāzes, stikla trauki un glāzes," norāda Andris Karlsons, SIA "Eko Kurzeme" direktors.

SIA "Eko Kurzeme" direktora skatījumā liepājnieku pieaugošajai interesei par atkritumu šķirošanu pamatā ir divi iemesli. Pirmkārt, tā ir apziņa, ka šķirojot atkritumus, varam saudzēt apkārtējo vidi un samazināt dažādu dabas resursu patēriņu. Otrkārt, tā ir vēlme samazināt savus izdevumus par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Šogad uzņēmums ir turpinājis attīstīt atkritumu šķirošanas infrastruktūru, izvietojot aptuveni 40 jaunus konteinerus atkritumu šķirošanā. Kopskaitā Liepājā šobrīd publiski pieejami aptuveni 200 konteineri stikla iepakojuma šķirošanai un 140 konteineri plastmasas un kartona iepakojuma šķirošanas konteineri. Nākamajā gadā uzņēmums veiks esošo šķirošanas vietu monitoringu, lai izvērtētu izveidotās infrastruktūras efektivitāti un nepieciešamības gadījumā to pārplānotu.

SIA "Eko Kurzeme" ietilpst "Eco Baltia grupā", kas ir apgrozījuma ziņā lielākā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijas valstīs un nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas līdz otrreizējo izejvielu pārstrādei.