Lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību drošai dzelzceļa šķērsošanai, VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) ir izvietojis 100 jaunas tumsā spīdošas grafiskas zīmes pie dzelzceļa gājēju pārejām visā Latvijā ar brīdinājumu "Neesi pārbrauktuve. Nopauzē!", aģentūru LETA informēja LDz pārstāve Ieva Kārkliņa.

Atgādinājumi apstāties pirms dzelzceļa ir izvietoti kopumā 25 pašvaldību teritorijās: Rīgas, Ogres, Skrīveru, Aizkraukles, Kokneses, Siguldas, Līgatnes, Cēsu, Valmieras, Carnikavas, Saulkrastu, Pļaviņu, Jēkabpils, Līvānu, Daugavpils, Rēzeknes, Tukuma, Dobeles, Liepājas, Jelgavas, Jūrmalas, Babītes, Mārupes, Olaines un Ozolnieku novada pašvaldībās.

LDz galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners atgādināja, ka šogad pirmajā pusgadā uz dzelzceļa notikuši 10 negadījumi, no kuriem pieci ir ar letālām sekām, turklāt puse no tiem ir notikuši jūnijā.

Zvaners pauda cerību, ka grafiskās zīmes kalpos kā pēdējā brīža atgādinājums apstāties pirms dzelzceļa pārejas un pārliecināties, ka to šķērsot ir droši.

Šajā gadā LDz īsteno sociālo kampaņu, kurā ar video klipu, audio ierakstu un citiem informatīvajiem materiāliem aicina iedzīvotājus uzmanīties un nepakļūt zem vilciena jeb nekļūt par vilciena pārbrauktuvi. Lai interneta vidē īpaši uzrunātu arī jauniešus, kampaņā piedalīsies tādas sociālajos tīklos atpazīstamas personības kā Emīls un Ieva jeb "Mēs ar brāli kolosāli", Lauris Zalāns, Karmena Stepanova un Markus Riva.

LDz ik gadu īsteno drošības kampaņas sabiedrības informēšanai un izglītošanai, lai samazinātu negadījumu skaitu uz dzelzceļa un pievērstu sabiedrības uzmanību drošības jautājumiem.