Esam saņēmuši portāla lasītāja Gunāra Petra vēstuli, kurā viņš apraksta absurdo situāciju, kāda ikreiz vērojama pēc tā sauktajiem ielas seguma uzturēšanas darbiem.

"Pēc vairāku gadu neatlaidīgas "cīkstēšanās" ar Liepājas pilsētas domi, beidzot tika panākts, ka Ozolu ielā likvidēja akmeņaino  braucamās daļas segumu, un 2015.gada rudenī uzklāja normālu segumu, kas bija ļoti līdzens un no kura aiz braucošām automašīnām necēlās putekļu mākoņi.

Agrākos gados problēma bija tā, ka tikko iela bija ar pa to braucošajām automašīnām mazliet pieblietēta un putekļi sāka mazināties, tā nekavējoši pārbrauca greiders, un iela atkal bija akmeņaina. Greiderēšana nenolīdzināja arī bedrītes, tām vienkārši pārbrauca pāri, un ar katru greiderēšanas reizi ielas segum kļuva sliktāks.

Daudzkārt ielas iedzīvotāju vārdā tiku griezies domē ar lūgumu negreiderēt, jo no šīs darbības labuma nekāda – tikai izniekots darbaspēks un degviela. Atsaucības nebija, atrakstīšanās gan. Bet greiderēšana turpinājās apmēram reizi mēnesī.

Tagad iela ļoti līdzena, segums nav sliktāks par asfaltu, dažas sīkas bedrītes gan parādījās, bet tās varēja likvidēt, ieberot katrā pa pāris lāpstām granti un pieblietējot. Tā vietā 2016.gada 12.februārī, t.i. nepilnu pusgadu pēc jaunā seguma uzklāšanas, atkal pa Ozolu ielu visā garumā turp un atpakaļ nobrauca greideris, un iela ir uzarta kā kara lauks – bijušās bedrītes aizlīdzinātas nav, toties ir virspusē izcelti akmeņi un iela, piemēram riteņbraucējiem, nav lietojama. Ja tagad pāri brauktu smagais ceļa rullis, tad varbūt situāciju mazliet glābtu.

Apturēju greideri un aprunājos ar tā vadītāju. Atbilde bija viennozīmīga: "Dome lika. Ko mums liek, to darām…"

Kurš ir tas nejēga, kas liek? Varbūt irliepāja.lv var noskaidrot? Ja nē, varbūt jāziņo LTV?"

Redakcijas piebilde. Tāda pati situācija vērojama arī citviet pilsētā. Piemēram, Kalēju iela pēc greiderēšanas izskatījās kā uzarts kartupeļu lauks. Sekojošais lietus visu mazliet "nogludināja", izņemot, protams, lielākus akmeņus, kurus laikam iedzīvotājiem pašiem jāiet nolasīt.

Starp citu, 2012.gadā Komunālā pārvalde, kas atbildīga par grants ielu uzturēšanu un remontēšanu, atzina, ka “situācija Ozolu ielā neatšķiras no pārējām grants seguma ielām” un, ka “tās uzturēšana un remonts tiek plānots saskaņā ar Liepājas domes apstiprināto grants segumu atjaunošanas plānu 2012. – 2015. gadam”.