Portāls irliepaja.lv saņēmis lasītāja vēstuli, kurā viņš raksta: "Labrīt, varbūt portāls var noskaidrot, kāpēc maršrutā Liepāja-Nīca autobusi regulāri brauc ar ātrumu 60 – 80 km/h. Saprotu, jāievēro pieturu laiki, bet varbūt laiks LAP [Liepājas autobusu parks] pārskatīt tos, vai arī ilgāk uzkavēties pieturās, nevis kavēt-traucēt satiksmi. Jāveic lieki apdzīšanas manevri, rodas bīstamas situācijas. Pielikumā bildes 12.10.2021 14.49. Bildē fiksēta, autobusam neizbraucot no pieturas un ieskrienoties, bet ar tādu ātrumu aiz viņa braucu no Liepājas robežas. Tā kā bieži braucu šajā maršrutā, šī situācija ir katru dienu vairākas reizes dienā. Ar cieņu Jūsu portāla lasītājs Nauris."


Portāls lūdza Liepājas autobusu parka administrāciju sniegt skaidrojumu portāla lasītājam un arī citiem satiksmes dalībniekiem, taču atbildi nesaņēmām. Vērsāmies valsts SIA "Autotransporta direkcija", un ar direkcijas sabiedrisko attiecību vadītājas Zanes Plones starpniecību saņēmām atbildi:


"Autobusu kustības saraksti tiek veidoti, ņemot vērā pieturu skaitu, reisa garumu, ceļa stāvokļa kvalitāti un segumu, kā arī pasažieru skaitu katrā pieturā. Ja pieturā pasažieru skaits ir liels, autobuss tajā atradīsies ilgāk, jo ir jāparedz laiks pasažieru uzņemšanai un biļešu tirdzniecībai. Lai pasažieri varētu rēķināties ar sabiedrisko transportu, autobusa vadītājam ir jāiekļaujas noteiktajā kustības sarakstā. Ja šoferis no pieturas aizbrauc prom ātrāk nekā ir paredzēts kustības sarakstā, viņam par to var piemērot sodu.


Šobrīd vairākos maršrutos, tai skaitā Liepāja–Nīca, autobuss reizēm brauc lēnāk par 90 km/h vai nedaudz ilgāk stāv pieturā, lai tas iekļautos noteiktajā kustības sarakstā un iedzīvotāji varētu būt droši, ka nenokavēs autobusu. Ņemot vērā ieviestos piesardzības pasākumus vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai, pasažieru pārvietošanās paradumi ir mainījušies un kļuvuši neregulāri. Gan privāto transportlīdzekļu plūsma, gan pasažieru skaits sabiedriskajā transportā nemitīgi mainās, tādēļ atsevišķos gadījumos var rasties sarežģījumi nodrošināt autobusu kustību atbilstoši kustības sarakstam. Turklāt pasažieru skaits pēdējā laikā ir būtiski krities, līdz ar to ir samazinājies arī laiks, kas nepieciešams, lai apkalpotu pieturās uzņemtos pasažierus.


Pasažieru skaita samazinājums ir īslaicīgs un, visticamāk, tuvāko mēnešu laikā tas atkal pieaugs, tādēļ šobrīd šī iemesla dēļ nav plānots masveidā mainīt autobusu kustības sarakstus, tomēr Autotransporta direkcija izvērtēs iespēju pārskatīt kustības sarakstu maršrutā Liepāja–Nīca".