Portāla irliepaja.lv lasītājs fiksējis dīvainus urbumus asfalta segumā Zirņu ielā. Viņaprāt, asfalts šajā posmā jau sācis arī plaisāt. Tā kā šādi "caurumi" vērojami arī citās ielās, portāls lūdza Komunālo pārvaldi sniegt skaidrojumu.

"Bildē fiksētas asfaltbetona segumā veikto kontrolurbumu vietas," skaidroja pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pēc viņa teiktā, šādi urbtie paraugi aptuveni 10 centimetru diametrā tiek ņemti būvdarbu gaitā, lai pārliecinātos par izbūvēto asfaltbetona kārtu biezumu un laboratoriski pārbaudītu citas fizikālās un mehāniskās īpašības. Pēc urbuma veikšanas, urbuma vietas tiek aizpildītas ar aukstas masas asfaltu, kas, atšķirīgo īpašību dēļ, ekspluatācijas laikā var deformēties atšķirīgi no pārējās asfalta segas.

Gadījumā, ja deformācija turpina progresēt vai ir traucējoša satiksmes dalībniekiem, tajā skaitā gājējiem un velosipēdistiem, tiek veikts lokāls seguma remonts, atjaunojot asfaltu vienlaidus virs visām urbuma vietām.

"Konkrētajā vietā esošie urbumi veikti pirms aptuveni desmit gadiem, un šīs vietas asfalta seguma remontu plānosim 2022. gada pavasara – vasaras sezonā," apliecināja Štāls.