Sestdien, 27.maijā, pulkste 9 Kuldīgas mākslas un izglītības koprades telpā "Adatu fabrika" tiks atklāts Kurzemes fotoplenērs 2023.  8 fotoklubi un fotogrāfi no visas Kurzemes tiksies Kuldīgā, lai iemūžinātu vecpilsētas vērtības un interesantas laikmeta liecības, informē Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Meirupska-Eglīte.

Šī gada fotoplenēra un konkursu žanrs ir dokumentālā fotogrāfija un tēma "Laikmeta liecība". Fotoplenēra laikā katrs fotoklubs izlozēs konkrētu objektu, organizāciju vai situāciju, kas dalībniekiem jāatspoguļo savās fotogrāfijās tik kvalitatīvi un radoši, cik iespējams, lai sacenstos par labākā fotokluba titulu.

Kurzemes fotoplenēra mērķis ir veicināt Kuldīgas novada kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un attīstību, radot jaunu profesionālu un mākslinieciski augstvērtīgu fotogrāfiju datubāzi. Turklāt ne tikai ar novada kultūrvēsturiskajām vērtībām, bet arī cilvēkiem un īpaši nozīmīgu profesiju pārstāvjiem – zemessargiem, policistiem, ugunsdzēsējiem, mediķiem un citiem. Fotogrāfijām ir jāatspoguļo vērtības un interesantas laikmeta liecības, lai arī pēc vairākiem gadiem tās uzskatāmi parādītu un foto vēsturē iemūžinātu izcilās profesijas un laikabiedrus.

Pēc Kurzemes fotoplenēra, kurš 27.maijā notiks Kuldīgā, plānoti individuālie fotokonkursi un iesniegto darbu vērtēšana. Savukārt 30, septembrī Kuldīgā notiks vērienīgs fotoplenēra noslēguma pasākums nedēļas garumā  –  ar foto izstādēm, meistarklasēm, radošajām darbnīcām, starptautisku lektoru lekcijām un starptautiskas žūrijas izvirzīto konkursu laureātu apbalvošanas ceremoniju.

Šogad Kurzemes Fotoplenērs notiek starptautiskā projekta "Photography Kaleidoscope"(PhotoKick) ietvaros. Fotoplenēra galvenais rīkotājklubs ir Kuldīgas Fotokluba Divas Upes. Atbalsta Kurzemes fotoklubi: Liepājas Tautas fotostudija "Fotast", Liepājas fotoklubs "Liepājas pozitīvs", Ventspils fotoklubs "Moments", Ventspils novada fotoapvienība "Kursa", Ventspils fotoklubs "Kaktuss", Talsu fotoklubs, Saldus fotoklubs "Es daru".

Par fotoplenēru
Nu jau tradicionālais festivāls "Kurzemes Fotodienas" ir šobrīd lielākais un vienīgais profesionālais reģionālais fotopasākums Latvijā, kas 2018.gadā iesākās tieši Kuldīgā, pateicoties aktīvam un profesionālam Kuldīgas Fotokluba Divas Upes darbam. 2018. gadā Kuldīgā visi astoņi Kurzemes fotoklubi sanāca kopā un vienojās par šo tradīciju, ka turpmāk katru gadu festivāls norisināsies kādā citā no piecām lielākajām Kurzemes pilsētām (Kuldīga, Ventspils, Saldus, Talsi, Liepāja).

Katru gadu Kurzemes gada balva fotogrāfijā notiek citā fotogrāfijas žanrā. 2018. gadā Kuldīgā bija tēma, – "Ceļojumu fotogrāfija"; 2019.gadā Ventspilī,– "Ainava"; 2020.gadā Saldū,– "Portrets"; 2021.gadā Talsos, – "Pilsētvide", bet pērn, 2022.gadā Liepājā bija radošā tēma: "Kurzemes smeķis". Katra gada tēma tiek rūpīgi domāta, gatavota, diskutēta un saskaņota gan ar kādu no fotogrāfijas žanriem, gan ar visiem astoņiem Kurzemes fotoklubiem.