No deviņām valstīm Liepājā ieradušies nedēļu garā semināra "Kopīgiem spēkiem pret klimata pārmaiņām" dalībnieki.

Seminārā piedalās arī septiņi organizācijas "Liepājas Jaunie Vanagi" pārstāvji. Kopā piedalās 30 jaunieši no 9 dalībvalstīm – Latvijas, Vācijas, Austrijas, Spānijas, Lielbritānijas, Čehijas, Slovākijas, Norvēģijas, Somijas. Šajā seminārā dalībnieki apgūs, kādi ir klimata pārmaiņu cēloņi un iespējamie risinājumi, kā arī to, kā var sākt strādāt pret šīm pārmaiņām dažādos līmeņos – indviduāli un pat globāli. Dalībniekiem arī būs iespējams apgūt dažādas kampaņu veidošanas taktikas un iemaņas, kuras palīdzētu tiem veidot pašiem savas kampaņas, savās organizācijās un valstīs.


Semināra dalībniekiem būs arī iespēja tikties ar Liepājas pilsētas Domes deputātu Gunāru Ansiņu, lai uzdotu jautājumus par to kā Liepājā jaunieši tiek atbalstīti klimata pārmaiņas aktivitāšu jautājumos. Kā arī būs tikšanās ar biedrību "Radi Vidi Pats", kas Liepājā ir aktīvākā jauniešu biedrība, kura strādā ar vides jautājumiem.

Protams semināra dalībniekiem ir paredzēta arī kultūras programma, kuru finansiāli atbalsta Liepājas dome. Tās ietvaros jauniešiem būs iespēja izbaudīt Karostas cietuma šovu, redzēt pilsētu gida pavadībā, kā arī Namīnā izbaudīt atraktīvu kultūras vakaru kopā ar folkloras kopu "Atštaukas", kur būs arī kārtīgas latviešu vakariņas – uz ugunskura gatavota skābeņu zupa, bukstiņu biezputra un rupmaizes kārtojums. Semināra dalībnieki arī apmeklēs "Liepājas Jauno Vanagu" biroju, kuru biedrība nesen ir izremontējusi un vērusi darbībai.

Pasākuma organizatori – kustība IFM–SEI  – pirmo reizi par savas aktivitātes norises vietu ir izvēlējušies Latviju, un tieši Liepāju, jo Bērnu un jauniešu biedrība "Liepājas Jaunie Vanagi" ir vieni no aktīvākajiem viņu biedriem. Tādēļ arī "Liepājas Jaunajiem Vanagiem" šis ir kā pārbaudījums, kur ir iespēja parādīt Liepāju un Latviju par labu uzņemšanas vietu, lai arī turpmāk IFM–SEI Liepāju izvēlētos savām aktivitātēm.