Jau pērnajā decembrī vajadzēja būt pabeigtai ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) procedūrai pludmales un piekrastes attīstības tematiskajam plānojumam, taču tas nav noticis.

Kā portālam paskaidroja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, pašvaldība no Vides pārraudzības valsts biroja ir saņēmusi vēstuli ar lūgumu pēc papildu informācijas, kas nepieciešama, lai pabeigtu IVN procedūru.

Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa sadarbībā ar IVN procedūras konsultantu – SIA "Eiroprojekts" – šobrīd gatavo atbildi birojam. SIA "Eiroprojekts" pie ziņojuma par 2015.gadā izstrādāto Pludmales un piekrastes teritorijas attīstības tematiskā plānojuma ietekmi uz vidi strādāja kopš pērn janvārī noslēdzās iepirkums par tiesībām uz tā izstrādi.

Bija paredzēts, ka IVN būs zināms 2017. decembrī.

Vides pārraudzības valsts biroja lēmums par izstrādātā plāna ietekmi uz vidi nepieciešams, lai varētu sākt vairākus pludmales labiekārtojuma projektus, tostarp "vieglos", kas saistīti ar pludmales labiekārtošanas pasākumiem.

Portāls jau rakstīja, ka deputāti atbalstījuši vairākus projektus, kas saistīti ar pludmali un piekrasti. Piemēram, pērn novembrī akceptētā Roņu ielas rekonstrukcija paredz arī ielas pagarinājumu līdz kāpai 200 m garumā, kā arī 150 m garas izbrauktuves uz jūru izbūvi, kas ir Pludmales tematiskā plānojuma D1 zonas sastāvdaļa. Savukārt šā gada janvārī deputāti apstiprināja Vides daļas sagatavotos projektu pieteikumus Vides aizsardzības fonda finansējuma saņemšanai, tostarp arī pludmales labiekārtojumam. Vides daļa plāno pludmalē uzstādīt 12 jaunus pārģērbšanās kabīņu, soliņa un atkritumu tvertnes komplektus, ar kuriem tiktu nomainītas pašreizējās "morāli un fiziski" novecojušās ģērbtuves un soli.

Pludmales labiekārtojumam paredzēts tērēt 60 720 eiro, no kuriem pašvaldības finansējums – 10 720 eiro.

Būvvaldei, kā jau vēstīts, ir arī vairākas citas ieceres, ko tā vēlētos īstenot jau šajā un 2019.gadā. Viena no tām – Ziemeļu mola sakārtošana.

"Tā varētu būt autostāvvietas paplašināšana, jo pašvaldībai tur ir brīvs zemesgabals, apgaismojuma uzlabošana, ūdens un kanalizācijas tīklu pievilkšana," iepriekš irliepaja.lv pastāstīja pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns.

Divi projekti, kuru īstenošana varētu notikt 2019.gadā, iecerēti arī Dienvidu pludmalē. Viens no tiem – Jūrmalas ielas pieslēgums pludmalei, kas ir viena no noslogotākajām, bet nesakārtotākajām izejām uz jūru.

Otrs projekts saistīts ar teritoriju starp koncertdārzu "Pūt, vējiņi!" un pludmali. Mazs posmiņš, taču, ja tiks rekonstruēts koncertdārzs, jāsakārto arī tā apkaime, uzskata Kalns.

Galvenais arhitekts jau iepriekš atzina, ka ieceres plāno piesardzīgi, jo "vēl jau nav beigusies ietekmes uz vidi novērtējuma procedūra". Tāpēc par turpmākajos divos gados plānotajiem trīs projektiem Kalns, saka "ļoti optimistiski".