10. jūnijā no pulksten 12 projekta "Future DiverCities" ietvaros neparastā sajūtu pieredzes ekspedīcijā "Ekonauti" tiks iepazīta pamestā Karostas militārā teritorija, ar tehnoloģijām paplašinot pasākuma dalībnieku redzes, dzirdes, taustes, smaržas un garšas sajūtu pieredzi, informē Liepājas Kultūras pārvalde.

Interesenti pasākumu var apmeklēt bez maksas, iepriekš aizpildot elektronisko pieteikšanās anketu šeit. Reģistrācija pasākumam ir atvērta līdz 6.jūnijam (ieskaitot).

""Ekonauti" ir Liepājas Universitātes un biedrības "ASTE. Art, Science, Technology, Education" neformāls mākslas kā pētniecības projekts, kura dalībnieki, sekojot "dziļās tehnoloģijas" idejai, kas atvasināta no "dziļās ekoloģijas" ideoloģijas, pauž uzskatu, ka tehnoloģijas ļauj labāk saprast procesus dabā un tādējādi gūt izpratni un veicināt empātiju pret dabas objektiem un dzīvām būtnēm. Karostā būsim apbruņojušies ar tehnoloģijām un zinātnieku pētījumiem, kas tulkos dabas balsi, lai kopīgi dotos brīvā dabā, visdažādākajos veidos sajustu dabas stāstus un mācītos citādus esamības modeļus," stāsta Liepājas Universitātes Mediju pētījumu laboratorijas vadītāja Anna Priedola.

Saklausīt Karostu un iegrimt apkārtējās vides skaņas meditācijā aicinās skaņas māksliniece, Liepājas Universitātes docente Krista Dintere, kas savā radošajā darbībā pēta dziļās klausīšanās prakses un veido lauka skaņas ierakstu kompozīcijas, kopā ar teksta un mediju mākslinieci Dianu Lelis. Mākslinieces, izmantojot tehnoloģijas, pastiprinās klusākas un ikdienā cilvēka ausij nepieejamākās skaņas, ļaujot saklausīt, piemēram, zem ūdens virsmas notiekošo.

Savukārt, redzes pieredzi jauno mediju mākslinieki paplašinās, iepazīstinot ar piejūras ekosistēmu ultravioletajā apgaismojumā. Caur dažādu krāsu filtriem ierasti apkārtējās vides elementi tiks atklāti jaunās krāsās, pasākuma dalībniekiem dodot iespēju redzēt citu sugu, piemēram, putnu acīm. Radošo projektu "UV Lab" kopš 2021.gada attīsta mediju mākslinieki Paula Vītola un Pēteris Riekstiņš sadarbībā ar studentiem un kolēģiem Liepājas Universitātē.

Tikmēr dabas dažādo formu un faktūru aicinās izpētīt mākslinieces, Liepājas Universitātes virziena "Mākslas" vadītājas Maija Demitere un Anna Priedola, kopīgi veidojot karogus dabas daudzveidības atzīmēšanai. Karogi tiks veidoti no atkārtoti izmantotiem audumiem, tostarp krāsoti un apgleznoti ar dabai draudzīgām krāsvielām, kas iegūtas no ēdiena pārpalikumiem.

Tostarp mediju mākslinieku biedrības "ASTE. Art, Science, Technology, Education" veidotajā lietotnē "ART+" būs aplūkojami 3D objekti paplašinātajā realitātē – rekonstruēts Karostas lielgabals un sakņu sistēmas skulptūra, kas aicinās izvērtēt vēsturisko un dabas mantojumu, tā dabiskos sairšanas procesus un iespējamās saglabāšanas cenu.

Visbeidzot savvaļas augu eksperte un "Dabas studijas" izveidotāja Dr. ped. Vaira Kārkliņa aicinās pasākuma dalībniekus pamodināt garšu kārpiņas, iepazīstot un nogaršojot dažādus augus.

Kā ziņots iepriekš, pasākums tiek īstenots starptautiskā projekta "Future DiverCities" (no angļu valodas "Nākotnes DažādPilsētas") ietvaros un ar to tiks atklāts pasākumu cikla "Uzzini. Iepazīsti. Domā. Dari." otrais posms "Iepazīsti".

Uz pasākuma norises vietu no Liepājas Universitātes un atpakaļ tiks organizēts bezmaksas autobuss visiem reģistrētajiem dalībniekiem. Pirms "Ekonauti" aktivitātēm pasākuma dalībniekiem būs iespēja apmeklēt Latvijas Kara muzeja vēstures ekspozīciju Liepājas krasta artilērijas baterijā Nr.2. Lai piedalītos pasākumā, iepriekš jāaizpilda elektroniskā pieteikšanās anketa šeit: forms.gle/wMxZpYpKSzgdWLNp6 Vietu skaits ierobežots. Reģistrēšanās līdz 6.jūnija pulksten 23.59.

Pasākumu organizē Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde" sadarbībā ar mākslinieku biedrību "ASTE. Art, Science, Technology, Education" un Liepājas Universitātes Mākslas un pētījumu laboratoriju. Projekts "Future Divercities" tiek īstenots Eiropas Savienības programmas "Radošā Eiropa" ietvaros.