Sestdien, 10.jūnijā, Karostā notiks īpaši veidota sajūtu pieredzes ekspedīcija "Ekonauti", kuras laikā, ar tehnoloģijām iedarbojoties uz dažādām maņām, Karostas iedzīvotāji un viesi varēs iepazīt Karostas pamestās teritorijas, to dabas daudzveidību, kā arī paplašināt redzes, dzirdes, taustes un citu sajūtu pieredzi. Interesenti pasākumu var apmeklēt bez maksas, iepriekš aizpildot elektronisko pieteikšanās anketu šeit: https://forms.gle/k8mnCzu8i3MCtTAM7

"Ekonauti dos iespēju Karostas iedzīvotājiem un jebkuram interesentam piedzīvot kā raupjo, tā gluži maigo Karostas dabu ar visām maņām – saredzot, saklausot, sataustot, sasmaržojot un pat sagaršojot. Taču mūsu virsuzdevums būs aktivizēt sesto maņu jeb cilvēka iekšējos procesus, aicinot  reflektēt par dabas un cilvēka attiecībām, pagātnes eroziju un nākotnes uzplaukuma gaidām, kā arī aizdomāties par daudzveidīgajiem pakalpojumiem un veltēm, ko cilvēkam dāsni dāvā daba," stāsta Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Uz pasākuma norises vietu no Liepājas Universitātes un atpakaļ tiks organizēts bezmaksas autobuss. Pirms "Ekonauti" ekspedīcijas pasākuma dalībniekiem būs iespēja apmeklēt Latvijas Kara muzeja vēstures ekspozīciju Liepājas krasta artilērijas baterijā Nr.2. Lai piedalītos pasākumā, iepriekš jāaizpilda elektroniskā pieteikšanās anketa šeit: https://forms.gle/k8mnCzu8i3MCtTAM7 Vietu skaits ierobežots.

Pasākums tiek īstenots starptautiskā projekta "Future DiverCities" (no angļu valodas "Nākotnes DažādPilsētas") ietvaros un ar to tiks atklāts pasākumu cikla "Uzzini. Iepazīsti. Domā. Dari." otrais posms "Iepazīsti". Pasākumu organizē Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde" sadarbībā ar mākslinieku biedrību "ASTE. Art, Science, Technology, Education" un Liepājas Universitātes Mākslas un pētījumu laboratoriju.

Kā ziņots iepriekš projekta "Future Divercities" pasākumu cikla "Uzzini. Iepazīsti. Domā. Dari." laikā tiek pētīti tukšuma pozitīvie aspekti pilsētas telpā: brīvas teritorijas kā vietējās kopienas koplietošanas telpas un kā mainīgas telpas, kas prasa īslaicīgu un plūstošu izmantošanu kā bioloģiskās daudzveidības svētvietas. Tostarp tiks meklēta atbilde uz jautājumu, kā atjaunot tukšās pilsētvides vietas, neveidojot jaunas ēkas un nepaaugstinot pilsētas apbūves blīvumu. Tāpat tiks domāti jauni veidi kā radīt kultūras aktivitātes, kas veicina sabiedrības izpratni par ekoloģijas nozīmi un aicina līdzdarboties videi draudzīgas pilsētvides veidošanā. Projekta aktivitātes ietvers diskusiju, viktorīnu, orientēšanās spēli, meditāciju, vietējās kopienas iesaisti mākslas procesos, kā arī starptautisku pētnieku piesaisti metodoloģijas izveidē.

Visas projekta aktivitātes tiks organizētas līdz 2025.gadam deviņās Eiropas pilsētās – Berlīnē (Vācijā), Zagrebā un Splitā (Horvātijā), Kuopio (Somijā), Marseļā (Francijā), Florencē (Itālijā), Timišoarā (Rumānijā), Elefsinā (Grieķijā) un arī Liepājā.

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības programmas "Radošā Eiropa" ietvaros, informē Liepājas Kultūras pārvalde.