Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde izsludinājusi iepirkumu bākas atjaunošanas darbu 2.kārtai – iekštelpu remontam.

Saskaņā ar nolikumu būvniekam, kurš uzvarēs iepirkumā, atbilstoši SIA "GT L" izstrādātajam būvprojektam, būs jāveic torņa, starpstāvu pārsegumu un kāpņu metāla daļu attīrīšana un pārklāšana ar pretkorozijas segumu, dēļu grīdas demontāža luktura telpā, divdesmit tērauda lokšņu nomaiņa ar jaunām nerūsējošā tērauda loksnēm, dēļu apšuvuma demontāža un jauna lapegļu dēļu seguma uzstādīšana, dēļu krāsošana. Kā arī papildus apgaismojuma uzstādīšana.

Darbi būs jāpaveic ne ilgāks kā 120 kalendārajās dienās pēc būvobjekta nodošanas būvniekam.

Piedāvājumus var iesniegt līdz 26. jūnijam pulksten 10.

Bākas atjaunošanas pirmo kārtu veic SIA "Falkors Building Industry", ar kuru SEZ pārvalde līgumu parakstīja pērn jūnija vidū. Pirmās kārtas veicamie darbi bija bākas ārējās daļas renovācija – attīrīšana ar smilšu strūklu, krāsošana, iluminatoru nomaiņa, durvju atjaunošana. Lai gan pēc līguma darbi bija jābeidz jau pērn oktobrī, šobrīd vēl turpinās bākas krāsošana, portālu informēja SEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece.

Pēc viņas sacītā SEZ pārvalde arī risina jautājumu par iespēju tūristiem piekļūt bākai, kas šobrīd atrodas privātā teritorijā un pieejama vienīgi no ūdens. Tomēr piekļuve noteikti nebūs ātrāk kā tad, kad bāka būs sakārtota arī no iekšpuses, uzsver Ratniece.