Sestdien, 29.aprīlī, no pulksten 12 līdz 17 Jūrmalciemā pie tīklu mājas "Piestātne" jau sesto reizi norisināsies ikgadējie "Reņģu svētki", kuros ikviens aicināts nogaršot un pamēģināt reņģes visdažādākās interpretācijās, kā arī baudīt svētku aktivitātes un pasākumus kopā ar ģimeni un draugiem, informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Šogad svētkos visas dienas garumā ar meistarklasi uzstāsies "Jauno Pavāru Kustība" pavāri – Kristaps Sīlis (restorāns "John"), Artūrs Trinkūns (restorāns "Barents"), Žanis Behmanis (restorāns "Meisons") un Roberts Ozoliņš (restorāns "Kopa"), kas aktīvi iestājas par pavārmākslas izaugsmi, kvalitatīvu vietējo produktu izmantošanu un restorānu nozares attīstību. Meistarklases laikā pavāri uz vietas gatavos vairāk nekā 10 ēdienus no reņģēm un apmeklētājiem būs lieliska iespēja vērot zivju ēdiena pagatavošanas procesu, uzdot jautājumus un noslēgumā arī degustēt pagatavotos ēdienus.

Savukārt Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) svētku laikā parūpēsies par mazajiem svinētājiem, atklājot bērniem zinātnes pasauli caur fizikas un ķīmijas eksperimentiem, iespēja iepazīt makšķernieku pasauli, kā arī radoši un aktīvi darbojoties kādā no ZIIC darbnīcām. Noslēgumā skatītājus sagaida kāds ZIIC sagatavots zinātnisks gardums, kas taps acu priekšā.

Pulksten 12 uzstāsies Druvas amatierteātris ar "Gada izrāde 2021" lugu "Trīnes grēki". Par lustīgām dejām gādās VPDK "Druva", bet labu noskaņojumu ceremoniju meistars Mārcis Grīnblats. Svētkos neizpaliks arī zivju produkcijas tirdziņš.

"Svētkus svinam jau kopš 2016. gada, pandēmijas dēļ vieni svētki mums izpalika. Šogad atkal aicinām visus ciemos un svinēt kopā, baudīt gardo zivi un labi pavadīt laiku Jūrmalciemā!" aicina Nīcas Nīcas kultūras pasākumu organizatore Sandra Skadiņa.

Svētku programmu skatīt Dienvidkurzemes novada mājas lapā.