Jūrmalas parka teritorijā Liepājā izveidots orientēšanās poligons, lai ikviens varētu individuāli vai kopā ar ģimeni apgūt orientēšanās prasmes, dodoties īsākā vai garākā pastaigā.

Orientēšanās maršruts ietver lielāko Jūrmalas parka daļu un tam tuvāko teritoriju, sākot no Kūrmājas prospekta līdz Vaiņodes ielai. Kopumā parkā, pilsētvidē un arī kāpās izvietoti 27 stacionāri kontrolpunkti, informē Latvijas Orientēšanās federācijas projektu vadītājs Matīss Ratnieks.

Ir iespēja izvēlēties starp īsāku un garāku distanci vai maršrutu sastādīt pašam:
• Īsākā distance ir veidota 3 km garumā ar 14 kontrolpunktiem. Šī distance piemērota tiem, kuri orientēšanās sportā ir iesācēji un vēlas apgūt tā pamatus, kā arī ģimenēm ar bērniem;
• Garākā distance ir 6,9 km ar 27 kontrolpunktiem – piemērota ilgākai pastaigai vai skriešanas treniņam, kur jāatrod dažādas sarežģītības punkti, tāpēc noderēs orientēšanās pamatiemaņas;
• Izvēles distancē maršrutu var sastādīt pats, pielāgojot distances garumu un kontrolpunktu apmeklēšanas secību vai apmeklējot tikai daļu no objektiem. Būtiski ir atzīmēties starta un finiša punktā, lai tiktu fiksēts apmeklēto punktu skaits un distancē pavadītais laiks.

Starta un finiša vieta ir blakus ieejai Jūrmalas parka tenisa kortos, koncertdārza "Pūt, vējiņi!" pusē. Kartes var apskatīt un lejupielādēt elektroniski Liepājas pašvaldības mājaslapā: www.liepaja.lv/orientesanas, izvēloties sadaļu "Jūrmalas parka orientēšanās poligons". Ērtākai distances veikšanai kartes var izdrukāt, bet karti var skatīties arī turpat telefonā.

Kontrolpunktos izvietotas QR kodu plāksnītes. Lai varētu uzskaitīt distancē pavadīto laiku un salīdzināt to ar citiem, atzīmēšanās notiek ar mobilo aplikāciju "Qrenteering". Pamācību, kā lietot mobilo aplikāciju var atrast mājaslapā: www.liepaja.lv/orientesanas.

Līdz ar Jūrmalas parka orientēšanās maršruta izveidi, Liepājā kopumā izstrādāti jau četri stacionārie orientēšanās poligoni. Pirmie trīs orientēšanās maršruti tapuši Beberliņu ūdenskrātuves apkārtnē, Liepājas pilsētvidē un Karostā.

Ārkārtējās situācijas laikā atgādinām arī pastaigu laikā ievērot pulcēšanās ierobežojumus un divu metru distanci no citiem cilvēkiem!