Pirmdien, 19.septembrī, atbilstoši pašvaldības iepirkuma nosacījumiem SIA "Fixman" Jūrmalas parkā ir uzsākusi bērnu rotaļu laukuma iekārtu un seguma atjaunošanu.

Divu ar pusi mēnešu laikā uzņēmums demontēs vecos rotaļu elementus, kā arī piegādās un uzstādīs jaunas rotaļu iekārtas tajās bērnu laukuma daļās, kur iekārtas bija tehniski un fiziski nolietojušās, jo kalpojušas kopš parka daļas rekonstrukcijas 2002. un 2003. gadā.

Darbi notiks zonā, kas paredzētas bērniem no trīs līdz desmit gadiem, kā arī spēļu zonā bērniem vecumā virs desmit gadiem, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Abās zonās būs arī elementi, kas iepriekš šajā rotaļu laukumā nebija. Tiks veidota arī atsevišķa smilškaste, kas Jūrmalas parka rotaļu laukumā līdz šim nebija.

Abās atjaunošanai paredzētajās zonās iepriekš atradās karuseļi, šupolītes, slidkalniņi. Jaunās iekārtas un elementi izvēlēti tā, lai veicinātu bērnu fantāziju pasaules paplašināšanos un rosinātu apgūt visu rotaļu laukuma teritoriju, ne tikai atrasties uz atsevišķām iekārtām.

Abu rotaļu laukuma tematika būs saistīta ar nosacītu ceļojumu cauri trejdeviņām jūrām.
 
Mazāko bērnu laukumā būs milzu virves, spēļu kuģa atribūtika, laukuma karte, apslēptu dārgumu vietas, dažādu aktivitāšu elementi jūras iemītnieku formās, kompass, tālskatis, kuģa stūre, dekoratīvas kaijas, bet laukuma reljefā un segumā tiks izveidotas dekoratīvas zivis, zivju skeleti, akmeņu imitācijas, laipas un citi pārsteigumi.

Koši krāsainās iekārtas šeit būs gan no koka, gan metāla, gan tekstila. Iekārtas būs izmantojamas līdzsvara, kāpelēšanas, nolaišanās un citām aktivitātēm, palīdzēs bērniem socializēties, iesaistīties lomu spēlēs, apgūt jaunas kustību iemaņas, interesenti un aktīvi pavadīt laiku.

Otrai pārbūvējamai zonai – bērniem, kas vecāki par 10 gadiem – jaunās iekārtas izvēlētas tā, lai funkcionāli un pēc izskata atšķirtos no blakus esošās rotaļu vietas. Te mērķauditorijai būs pieejamas raupjākas iekārtas. Pašā centrā atradīsies augsta tīklu piramīda, metāla stalažas, klinšu kāpšanas sienas, batuti un citas vingrošanai piemērotas konstrukcijas, kas kopumā veidos tās saukto PARKOUR treniņu sistēmu.

Jaunais rotaļu laukuma aprīkojums atbildīs starptautiskajiem un Latvijas valsts standartiem un noteikumiem par drošību un veselību, tas izvēlēts ar aprēķinu, lai uzturēšana vai kopšana prasītu iespējami mazāk līdzekļu, lai iekārtām un elementiem būtu augsta izturības pakāpe pret nolietošanos vai vandalismu.

Katrai rotaļu kompleksa sastāvdaļai, atkarībā no materiāla, ir noteikts garantijas laiks – no trīs līdz 20 gadiem.

Iekārtu piegādes un uzstādīšanas izmaksas saskaņā ar iepirkuma konkursa rezultātiem un līgumu ir 186 987,96 eiro ar PVN.

Nupat uzsāktie darbi ir turpinājums pērn sāktajai Jūrmalas parka rotaļu laukuma iekārtu atjaunošanai. Tad par pilsētas līdzekļiem uzņēmums “Fixman" atjaunoja pašiem mazākajiem bērniem domātās laukuma daļas.

Minētais uzņēmums pērn arī veidoja rotaļu laukumu O. Kalpaka ielā un – atjaunoja un papildināja daudzdzīvokļu māju kvartālā Vērgales ielā. 2013. un 2014. gadā uzņēmums piegādāja un uzstādīja arī mūsdienīgas rotaļu iekārtas Raiņa parkā, tai skaitā tematisko rotaļu kompleksu "Pirātu kuģis".