Sestdien, 8.jūlijā, Liepājas Jūrmalas parku un centra pludmali pieskandinās Jūras svētku notikumi. Ik gadu tie pulcē lielu skaitu liepājnieku un pilsētas viesu. Lai svētku apmeklējums būtu patīkams un drošs, šogad domāts par aktivitātēm, kas iespējami samazinātu pazaudēšanās, noklīšanas vai apjukuma gadījumus, ko var radīt liela cilvēku burzma, informē Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Ieva Puka.

Svētku norises vietā – netālu no lielās skatuves darbosies "Palīdzības telts". Tajā  būs iespēja saņemt aproces bērniem, uz kurām norādīt vārdu un kontakttālruni gadījumam, ja bērns noklīst no tuviniekiem. Brīvprātīgie aproces piedāvās un dalīs arī bērnu aktivitāšu zonās. Nepatīkamus pārdzīvojumus masu pasākumos var piedzīvot ikviens, arī sirmgalvji vai personas ar veselības problēmām. "Palīdzības telts" kalpos arī kā vieta, kur iegūt informāciju, piemēram, par medicīnisko palīdzību, sabiedrisko kārtību – pašvaldības policijas atbalstu, kā sazināties un satikties ar saviem tuviniekiem un citām ārkārtas situācijām.

Aicinām pasākuma apmeklētājus arī rūpīgi izvērtēt, vai, dodoties uz pasākumu, ņemt līdzi savus mājdzīvniekus, kuru ierastā uzvedība var mainīties lielā cilvēku pūlī vai neierastos apstākļos.

Pasākuma laikā arī plānoti dažādi satiksmes ierobežojumi. Lai nodrošinātu svētku programmas raitu norisi un teritorijai brīvi piekļūtu gan operatīvais, gan tehniskais transports, domāts par ielu slēgšanu, ierobežojumiem autostāvvietās un citiem drošības nosacījumiem. Jau 7.jūlijā no pulksten 10 līdz 8.jūlija pulksten 24 tiks ierobežota auto apstāšanās un stāvēšana Liepu ielas posmā no Jēkaba Jančevska ielas līdz Virsnieku ielai. 8.jūlijā no pulksten 6 līdz pusnaktij būs slēgta satiksme Jūrmalas ielas posmā no Liepu ielas pludmales virzienā. Autotransporta kustība šeit būs iespējama tikai ar Kultūras pārvaldes izsniegtajām atļaujām.

Iepazīties ar svētku programmu, ieplānot un atrast sev tīkamāko notikumu plašajā svētku piedāvājumā var www.liepaja.lv/jurassvetki2023.