Iestājoties aizvien karstākam laikam, paaugstinās arī ūdens temperatūra. Jūrā pie Liepājas ūdens šodien bija iesilis līdz plus 13,8 grādiem.

Savukārt vietām upēs tā paaugstinājusies līdz plus 19 grādiem, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologi.

Vissiltākais ūdens ir Latgales upēs, kur temperatūra ir no plus 14 līdz plus 19 grādiem, augstāko ūdens temperatūru sasniedzot Dubnā, bet zemāko - Aiviekstē.

Savukārt Vidzemes upēs ūdens temperatūra ir no plus 12 līdz plus 18 grādiem. Plus 12 grādi ir Ogres upē, bet plus 18 grādus silts ūdens ir Salacā, savukārt Zemgalē upēs ūdens iesilis jau līdz plus 15, plus 16 grādiem.

Kurzemes upēs ūdens temperatūra ir no plus 14 līdz plus 18 grādiem. Zemākā ūdens temperatūra ir Abavā, bet nedaudz virs plus 18 grādiem ūdens iesilis Ventā.

Rīgas līcī Daugavgrīvā ūdens temperatūra ir plus 11,4 grādi, Kolkā - plus 9,6 grādi, Mērsragā - plus 9 grādi, Rojā - plus 6 grādi, bet Salacgrīvā - plus 16 grādi. Savukārt Baltijas jūrā pie Liepājas ūdens iesilis līdz plus 13,8 grādiem, bet Ventspilī - plus 13 grādiem.

Peldēšanās sezonu ieteicams sākt, kad ūdens temperatūra ir sasniegusi plus 18 grādus. Parādoties pirmajām aukstuma sajūtām, peldēšanās ir jāpārtrauc. Sezonas sākumā peldēšanas laikam vajadzētu būt īsākam, bet pēc tam, kad organisms ir jau pieradis, peldes var kļūt ilgākas.