Runas par Jelgavas ielā 41 esošās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Liepājas 2.daļas likvidēšanu tomēr nav tikai runas, portāls noskaidroja Nodrošinājuma valsts aģentūrā.

Iepriekš Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Viktorija Gribuste portālam sacīja, ka runas par 2.daļas iespējamo likvidēšanu ir tikai baumas, uzsverot, ka "nav pieņemts tāds lēmums par Liepājas 2.daļas likvidēšanu".

Taču ēku apsaimniekotājas, Nodrošinājuma valsts aģentūras Administratīvās nodaļas vecākā referente Ieva Rekšņa portālam atklāja, ka 2.daļu tomēr ir paredzēts likvidēt. Tas saistīts gan ar Jelgavas ielas depo ēku slikto tehnisko stāvokli, gan garāžas parametru neatbilstību – tur nevar iebraukt VUGD jaunās automašīnas, gan citiem apsvērumiem, skaidroja Rekšņa. Tiesa, tas gan nenotiks šogad, jo aģentūras budžetā tam nav paredzēti līdzekļi, bet, kā sacīja Rekšņa, tiklīdz būs iespējams izremontēt 2.daļas posteni Ziemeļu ielā 21A, kam vajadzīgs kapitālais remonts, kā arī pabeigt remontu Liepājas 1.daļā Ganību ielā 63/67, 2.daļa Jelgavas ielā tiks likvidēta.

Ja Liepājas 2.daļa tiks likvidēta, būs apdraudēts vēl viens vēstures piemineklis Liepājā, jo depo ēku savulaik projektējis Pauls Maks Berči, un tas ir viens no vecākajiem ugunsdzēsēju depo valstī.

Vai pašvaldībai ir interese par šīm vēsturiskajām, šobrīd valsts īpašumā esošajām ēkām, ja depo likvidēs?

Kā portālam sacīja Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, "Berči mantojums pašvaldību interesē, un, līdzko būs skaidrāka aina, tiks meklēti konkrēti risinājumi".

Šobrīd pašvaldībai īsti neesot atbildes, jo no valsts institūciju puses nav "ne oficiālas vēstules, ne iesnieguma", un vicemēram Gunāram Ansiņam bijušas tikai "neformālas sarunas". Neviens no domes izpilddirekcijas arī nav apskatījis ēkas.

Portāls jau rakstīja, ka pēc tam, kad 2011.gadā Saldū sabruka ugunsdzēsēju posteņa ēka, VUGD brīdināja, ka arī citas līdzīgas celtnes ir sliktā stāvoklī. Par Liepājas 2.daļas ēku Jelgavas ielā 41 toreiz tika teikts, ka tā nolietojusies par 95 procentiem.

No 92 VUGD ugunsdzēsības daļām un posteņiem 2011.gadā bija 30 ēkas, kas būvētas līdz 1940.gadam, tajā skaitā Liepājas 2.daļas ēka, kas ir viena no vecākajām šāda veida celtnēm Latvijā. Ēka Jelgavas ielā 41 sākta būvēt 1888.gadā, pēc slavenā arhitekta Paula Maksa Berči projekta. 2011.gadā tajā konstatēja daudz plaisu, metāla kontrukcijas bija nolietojušās, izrūsējušas un, kā tika atzīts, "iespaidīgā būve kopumā vairs nespēj veikt savas funkcijas".

Par VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 2.daļas likvidāciju ticis ruāts arī iepriekš, to gribēja darīt ne tikai 2011.gadā, bet arī 2006.gadā.