Lai rūpētos par bērnu drošu un vecāku mierpilnu atpūtu Liepājas pludmalē, ir izveidotas speciālas bērnu aproces, uz kurām norādīt vecāku kontaktinformāciju reizēm, kad bērns nejauši noklīdis. Aproces bezmaksas varēs saņemt, sākot no trešdienas, 7.jūlija, pludmales Centrālās glābšanās stacijā pie glābējiem, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Reizēm gadās, ka bērni, pludmalē rotaļājoties, aiziet pārāk tālu no vecākiem un noklīst. Ne vienmēr mazie prot atrast ceļu atpakaļ vai nosaukt vecāku mobilo telefona numuru, lai citi pieaugušie palīdzētu sazināties ar ģimeni, tādēļ Liepājas pilsētas pašvaldība nodrošinās Glābšanās stacijā iespēju ikvienam bezmaksas saņemt šīs aproces bērniem.

Uz aproces vecāki var uzrakstīt savu mobilo telefona numuru. Ja bērns pludmalē nejauši noklīdīs, pēc norādītās kontaktinformācijas būs daudz vieglāk un ātrāk atrast bērna ģimeni un nogādāt bērnu atpakaļ pie vecākiem vai radiniekiem.

Aproces vecāki var bez maksas saņemt Centrālās glābšanas stacijas ēkā pie pludmales glābējiem. Glābējus var atpazīt pēc sarkanas un dzeltenas krāsas formas tērpa ar uzrakstu "Liepāja".

Lai rūpētos par bērnu drošu sauļošanos, aprocē ir iestrādāts UV indikators, kas brīdinās par augstu UV starojuma līmeni.

Aproces būs noderīgas ne tikai, atpūšoties pludmalē, bet arī jebkurā citā peldvietā vai atpūtas vietā, kur bērns varētu noklīst.

Lai atpūta pludmalē būtu droša, atgādinām rūpīgi pieskatīt bērnus un sargāt viņus no nedroša ūdens dziļuma, viļņiem, straumēm un pārkaršanas saulē.