Tuvojoties vasarai un peldsezonas atklāšanai, Liepājas dome izdevusi informatīvu bukletu „Zilā karoga peldvieta Liepājā”, kurā iekļauta svarīgākā informāciju par Zilā karoga pludmali.

Bukletā var iegūt informāciju par Zilā karoga vēsturi Liepājā, pēc kādiem kritērijiem pludmalei piešķir Zilā karoga statusu, uzzināt par atpūtas iespējām, kā arī par drošības un kārtības noteikumiem pludmales teritorijā. Bukletā ietvertā informācija tulkota arī angļu valodā.

Informatīvajā bukletā ietverta arī pludmales karte, kurā parādītas galvenās pludmales zonas un ar informatīvu zīmju palīdzību attēlots, kas kurā vietā atrodas, kā arī, kur aizliegts peldēties vai vest suni pastaigās. Bukletā atrodami arī atpūtniekiem svarīgākie kontakti, piemēram, pašvaldības policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības, pludmales apsaimniekotāja telefona numuri

Bukletu ikviens interesents var saņemt Liepājas domes Apmeklētāju centrā, tie būs pieejami arī Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā.

Pludmales kvalitātes apliecinājums – Zilais karogs – nozīmē to, ka Liepājā pie jūras var droši atpūsties, ka te ir labs serviss, ka ūdens ir tīrs, ka te visi apstākļi atbilst cilvēkam draudzīgai videi.

Zilo karogu uz gadu piešķir tām pludmalēm, kas atbilst Eiropas Vides Izglītības fonda izvirzītajiem 29 kritērijiem par ūdens kvalitāti, drošību, pakalpojumu, vides izglītības pasākumu un informācijas pieejamību.

Liepāja pievienojās Zilā karoga kustībai 1997. gadā un kopš 2001. gada Liepājas pludmale kilometra garumā no Jūrmalas ielas līdz Kūrmājas prospektam ik gadu saņem Zilo karogu.