Ielu apgaismojuma uzturēšanas darbu ietvaros ir izbūvēts apgaismojums trīs vietās, kur tas iepriekš nebija, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Tās vietas ir: Liedaga ielas posmā no 2.vidusskolas līdz velo celiņam uz pludmales pusi; Cietokšņa ielā; Zvejnieku alejas galā – pie akciju sabiedrības "Kursa". Gaismekļi ir pārbaudīti un darbojas. Šo darbu kopējās izmaksas no uzturēšanas darbu budžeta ir Ls Ls 5484,82. Darbus veica SIA "Vega 1".

Liedaga ielā vispirms tika demontēti 10 vecie, sarūsējušie, vēl padomju laikos uzstādītie, taču nekad neizmantotie metāla balsti, bet to vietā uzstādīti četri jauni cinkota tērauda balsti ar pieciem gaismekļiem. Liedaga ielā izbūvēta apakšzemes elektrokabeļu līnija.

Cietokšņa ielā izbūvēti divi gaismekļi un kabeļu līnija. Šajā ielā apgaismojums līdz šim nav bijis. Darbi šeit plānoti un paveikti, jo ielas labiekārtošana nebija iekļauta ES līdzfinansētā Liepājas ielu apgaismojuma sistēmas modernizācijas un ielu rekonstrukcijas objektu sarakstā.

Pie izejas uz jūru Zvejnieku alejas galā uzstādītais gaismeklis jeb laterna tagad papildina tās 10 laternas, kas jau šīs vasaras sākumā (jūnijā) izbūvētas pie izejām uz pludmali Kūrmājas prospekta un Jūrmalas ielas galā, kā arī abās pusēs Glābšanas stacijai.

Ielu apgaismojuma infrastruktūru nepieciešams attīstīt, lai nodrošinātu cilvēku drošību, lai uzlabotu transporta kustības drošību, kā arī lai samazinātu ielu uzturēšanas izmaksas.

Ielu apgaismojuma sistēmu ikdienas uzturēšana ir pavisam maza daļa no visa darbu apjoma, kas notiek, lai modernizētu pilsētas apgaismojumu. Šogad turpinās ES līdzfinansētais Liepājas ielu apgaismojuma modernizācijas un ielu rekonstrukcijas projekts, kura gaitā uzlabojumi notiks vairāk nekā 40 procentos pilsētas ielu.