Trešdien, 11.novembrī, Liepājā vēsturnieks Juris Raķis un Nacionālo Bruņoto spēku garnizona vienību pārstāvji ierobežotā skaitā piedalījās atjaunotās piemiņas zīmes iesvētīšanas brīdī pie Pulvera pagraba, kā arī nolika ziedus Liepājas Ziemeļu kapos, vēstīts NBS Jūras spēku feisbuka lapā.

Atmodas pirmsākumos liepājnieki ar lielu entuziasmu atjaunoja padomju laikā nopostītās Neatkarības kara piemiņas vietas un iekārtoja jaunas. Uzstādot jaunas plāksnes, diemžēl ne vienmēr tika izpētīti vēstures patiesie fakti. Tā arī pie Pulvera pagraba ilgus gadus piemiņas plāksne bija ar maldinošu uzrakstu.


Latvijas Rezerves virsnieku asociācijas aktīvisti sadarbībā ar Karostas glābšanas biedrību un Liepājā dislocētajām NBS militārajām vienībām regulāri rīko talkas un labiekārto latviešu karavīru piemiņas vietas. Pērn tika izveidota informatīva "Brīvības taka" 10 km garumā ar infostendiem.

Tagad kārta pienākusi atjaunot Piemiņas zīmi pie Pulvera pagraba. Ar biedrības "Liepājniekiem" ziedojuma palīdzību izgatavota un uzstādīta vēsturiski korekta piemiņas zīme, ko rotā Latvijas armijas kokarde "Saulīte" un uzraksts.