Līdz piektdienai, 12.jūnijam, tiek meklēti 20 jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem, kas būtu gatavi piedalīties 5 mēnešu ilgā projektā "Iededz gaismu sabiedrībā", informē Jauniešu mājas projektu vadītāja Laura Grundmane.

Projekta aktivitātes notiks Jauniešu mājā un pilsētvidē. Aktivitātes sastāvēs no piecām daļām – izglītojošām, radošumu veicinošām un mākslinieciskām nodarbībām. Pirmā tikšanās notiks jau 15. jūnijā Liepājā, Jauniešu mājā.

Projekta ietvaros jauniešiem būs iespēja vērst sabiedrības uzmanību gan Eiropas, gan Latvijas sabiedrībā aktuālām tēmām caur estētiski noformētiem fiziskās vides elementiem Liepājā, veicināt jauniešu iniciatīvu, līdzdarboties sabiedrības norisēs, vienlaicīgi mijiedarbojoties un socializējoties ar jauniešiem, ar kuriem ikdienas dzīvē ne vienmēr izdodas veikt kopīgas aktivitātes.

Projekts "Iededz gaismu sabiedrībā" ir jauniešu iniciatīva, kuras idejas autori ir bērnu un jauniešu biedrības "Skrejceļš" aktīvisti. Projekta idejas pamatā ir AS "Sadales tīkls" pilsētvidē esošo elektrības skapju pārkrāsošana no ierasti pelēki drūmā uz košo un izglītojošo. Projekts sastāvēs no 13 neformālās izglītības nodarbībām, kuras vadīs projekta komanda. 13 nodarbības tiek veltītas 11 Eiropas Jaunatnes mērķiem 2021.- 2027.gadam. Nodarbību pirmā daļa tiks veltīta neformālās izglītības metožu izmantošanai, otrā - māksliniecisko ideju ģenerēšanai.

Pieteikšanās projektam iespējama šeit. Dalība projektā ir bez maksas.

Projektu "Iededz Gaismu Sabiedrībā" organizē Bērnu un Jauniešu Biedrība "Skrejceļš" sadarbībā ar Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienību "Jauniešu māja", AS "Sadales tīkls" un  Liepājas pilsētas pašvaldību. Projekts "Iededz gaismu sabiedrībā" tiek finansēts ar Eiropas Komisijas "Eiropas Solidaritātes korpusu", kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.