Decembrī deputāti pieņēma lēmumu par pašvaldības iesaistīšanos SIA "Zaļā josta" vadītajā projektā "LIFE Waste To Resources IP" “Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju”  kā projekta sadarbības partnerim.


Šī projekta mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību izsmēķu piesārņojumam apkārtējā vidē.

Aktivitāšu īstenošana ir plānota no SIA "Zaļā josta" projektam ieplānotā finansējuma, kur Liepājas pašvaldības dalībai ir iezīmēti 20 000 – 25 000 eiro.


Kā portāls irliepaja.lv uzzināja pašvaldībā, tad šobrīd Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa kopā ar Komunālo pārvaldi un Būvvaldi ir apsvērušas vairākas idejas iespējamām projekta pilota vietām – gan pilsētā, gan pludmalē. Tās būs vietas, kur ir liela cilvēku plūsma. Kopā ar SIA "Zaļā josta" šobrīd tiek plānots, kāda konkrēti būtu šī infrastruktūra un kādas būtu norādošās zīmes, kas palīdzētu ''aizvest'' smēķētāju līdz atkritumu urnai.


Atkritumu urna pie koncertdārza "Pūt, vējiņi!". Foto: irliepaja.lv.


Pašvaldība iesaistīsies projekta aktivitātēs, ierīkojot atbilstošu infrastruktūru vairākās smēķēšanas vietās pilsētvidē, izveidojot informatīvos materiālus, kā arī organizējot izglītojošo kampaņu un citas aktivitātes sadarbībā ar SIA "Zaļā josta".


Projektu koordinēt uzdots domes Vides nodaļai.