Papildināts. Šodien iepretim Liepājai netālu no Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem fiksēts Krievijas bruņoto spēku kuģis, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Jūras spēku flotiles kuģis 6,5 jūras jūdzes no Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem iepretim Liepājai identificēja Krievijas flotes kuģi "Syzran".

Papildināts. Kuģis robežu nav pārkāpis, līdz ar to Jūras spēku flotile pagaidām aprobežojusies ar tā darbības novērošanu.

Arī 24.jūnijā trīs jūras jūdzes no neitrālajiem ūdeņiem Jūras spēku flotiles kuģis identificēja Krievijas korveti "Soobrazitelny".

Savukārt 21.jūnijā Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā piefiksēta Krievijas korvete "Boikiy", no kura klāja pacēlās pretzemūdeņu cīņas helikopters "Ka-27".

Jau ziņots, ka tuvu Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem šovasar īpaši bieži manītas Krievijas armijas lidmašīnas. Pēdējo reizi tas notika pagājušā sestdienā, kad NATO patruļlidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas identificēja divus Krievijas armijas reaktīvos iznīcinātājus "Su-24".