Piedāvājam iepazīties ar domes Apstādījumu uzraudzības komisijas 25.novembra sēdes protokolu un pieņemtajiem lēmumiem.

LATVIJAS REPUBLIKA

LIEPĀJAS PILSĒTAS DOME

APSTĀDĪJUMU UZRAUDZĪBAS KOMISIJA

Liepāja, Rožu iela 6, LV-3401
SĒDES LĒMUMI
LIEPĀJĀ

2013.gada 25.novembrī
Nr.30

D A R B A  K Ā R T Ī B Ā

1.Par kokiem Raiņa ielā.
2.Par kokiem Pērkones ielā 32.
3.Par vītoliem Siļķu ielā 14.
4.Par koku pie Imantas ielas 24.
5.Par 2 papeļu nozāģēšanu Atmodas bulvārī 14A.
6.Par projektu Tērvetes ielā.
7.Par 2 liepu nozāģēšanu Ezera ielā 60.
8.Par koku ciršanu elektropārvades kabeļa līnijas izbūvei.
9.Par koku apzāģēšanu Friča Brīvzemnieka ielā.
10.Par 3 papeļu ciršanu Vērgales ielā 1.
11.Par koku nociršanu Vītolu ielā 13.
12.Par kokiem Siguldas ielā 31.
13.Par kokiem Vecajā ostmalā.

1.#
Par kokiem Raiņa ielā
Apstādījumu uzraudzības komisija saņēmusi iesniegumu, kurā lūgts novērtēt 2 liepas, kas aug Raiņa ielā un apgrūtina satiksmes drošību uz gājēju pārejas.
Saskaņā ar Ministru kabineta 2012.gada 2.maija noteikumu Nr.309 "Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža” 17.punktu, pirms lēmuma, par šo koku ciršanu, pieņemšanas, nepieciešama publiskā apspriešana.

Satiksmes drošību uzlabotu, ja tiktu nozāģēta pārejai tuvāk augošā liepa un tiktu uzstādīts papildu apgaismojums.

1.Noteikt publisko apspriešanu no 28.novembra līdz 12.decembrim saistībā ar 2 Holandes liepu, kas aug Raiņa ielā, ciršanu.
2.Jautājumu skatīt atkārtoti pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas.

2.#
Par kokiem Pērkones ielā 32
Liepājas pilsētas Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi iesniegumu, kurā lūgts zemesgabalā Pērkones ielā 32 izvērtēt un definēt obligāti saglabājamo koku sarakstu un to ģeogrāfisko novietojumu teritorijā, kurā plānots organizēt arhitektūras vīziju konkursu “Kūrorta atdzimšana”.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka šobrīd nav labākais laiks koku sugu dendroloģiskajai novērtēšanai, jo koki ir bezlapu stāvoklī, kas apgrūtina precīzu sugas un taksona noteikšanu. Tāpat nav iespējams novērtēt vai šajā teritorijā ir kādas retas uz aizsargājamas augu sugas zemsedzē.

Apsekotā teritorija ir degradēta ar graustu dienvidu daļā. Vietām teritorija ir uzbērta, bet vietām ir pārmitras ieplakas, kurās notiek pārpurvošanās procesi. Zemsedzē graudzāļu pārsvars, ziedaugus nav iespējams identificēt.

No koku sugām pārstāvētas gandrīz visas vietējās koku sugas: āra un purva bērzs (Betula pendula un Betula pubescens), melnalksnis (Alnus glutinosa), baltalksnis (Alnus incana), vītoli (Salix sp), apse (Populus tremula), osis (Fraxinus), ozols (Quercus robur), kļava (Acer platanoides), liepa (Tilia cordata ), priede (Pinus sp), pīlādzis (Sorbus aucuparia) un atsevišķi augļu koki. No introducētām koku sugām šeit aug kalnu kļavas (Acer pseudoplatanus), parastā zirgkastaņa (Aesculus hippocastanum), vilkābeles (Crataegus sp) un lapegles (Larix sp.).

Teritorija ilgstoši nav pienācīgi kopta, daudz nokaltušu un puskaltušu koku. Vairāki koki ir sakropļoti, pirms aptuveni 30 gadiem galotņojot. Pirmkārt, nepieciešams izzāģēt nokaltušos un bīstamos, iztrupējušos kokus.

Teritorijā jārisina mitrumu regulējoši pasākumi (melioratīvie pasākumi) iepriekš veicot attiecīgu priekšizpēti. Nav pieļaujama krasa mitruma režīma maiņa, jo lielākā daļa koku aizies bojā. Nav pieļaujama arī augsnes līmeņa paaugstināšana ap vērtīgākiem kokiem. Šādu lēmumu pieņemt var tikai konsultējoties ar sertificētu arboristu, respektējot koka sugas augšanas īpatnības un apstākļus.

Jaunu apstādījumu ierīkošanu veikt adekvāti reljefa un mitruma īpatnībām. Jūras pusē vēlams stādīt piemērotas vietējās sugas. Pretējā pusē izmantojamas piemērotas introducētās koku (piem., Purva ozols (Quercus palustris)) un krūmu sugas ar krāsainu lapojumu, košiem ziediem, dekoratīvu zarojumu.

Maksimāli jācenšas saglabāt visi teritorijā esošie veselie koki.
1.Ieteikt veikt dendroloģisko inventarizāciju teritorijai, Pērkones ielā 32;
2.Rosināt teritorijas pānojumā maksimāli saglabāt vērtīgāko koku sugas – ozols, lapegle, kalnu kļava, liepa;
3.Norādīt uz teritorijas mitruma režīma regulēšanas nepieciešamību, iepriekš veicot hidroloģisko izpēti;
4.Ierosināt plānojumā paredzēt atbilstošus apstādījumus.

3.#
Par vītoliem Siļķu ielā 14
Liepājas pilsētas Apstādījumu uzraudzības komisija saņēmusi iesniegumu, kurā lūgta atļauja apzāģēt kokus, kas aug zemesgabalā Siļķu ielā 14.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka zemesgabalā Siļķu ielā 14 aug 7 vītoli, kam nepieciešams veikt vainagu polardēšanu un viens slīps vītols, kuram nozāģējami bīstamie zari. Pārējiem pagalmā augošajiem kokiem veicama vainagu pacelšana un retināšana.

1.Atļaut organizēt 7 vītolu, kas aug Siļķu ielā 14, polardēšanu un vienam vītolam nozāģēt bīstamos zarus.
2.Rekomendēt veikt profesionālu vainagu kopšanu pārējiem kokiem, kas aug Siļķu ielas 14, pagalmā.
3.Pirms atļaujas saņemšanas, Apstādījumu uzraudzības komisijā, iesniegt nama Siļķu ielā 14 dzīvokļu īpašnieku rakstisku piekrišanu koku kopšanai.

4.#
Par koku pie Imantas ielas 24
Liepājas pilsētas Apstādījumu uzraudzības komisija saņēmusi iesniegumu, kurā lūgts apsekot nokaltušu koku un bīstamu koku, kas aug pie nama Imantas ielā 24.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka pašvaldībai piederošajā zemesgabalā, Turaidas ielā 2A, aug slīpa priede. Priedei ir bojāts stumbrs.

Lūgt SIA “Komunālā pārvalde” iekļaut likvidējamo koku sarakstā slīpi augošo priedi, kas atrodas zemesgabalā Turaidas ielā 2A un apdraud ēku Imantas ielā 24.

5.#
Par 2 papeļu nozāģēšanu Atmodas bulvārī 14A
Liepājas pilsētas Apstādījumu uzraudzības komisija saņēmusi iesniegumu, kurā lūgta atļauja nozāģēt 2 kokus, kas aug daudzdzīvokļu dzīvojamā nama pagalmā, Atmodas bulvārī 14A.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka pagalmā atrodas neprofesionāli apzāģētas, galotņotas papeles, kas praktiski zaudējušas augtspēju.

Lietderīgi būtu lemt par visu galotņoto papeļu likvidēšanu un jaunu kvalitatīvu stādījumu ierīkošanu pagalmā.

1.Atļaut organizēt 2 papeļu, kas aug zemesgabalā Atmodas bulvārī 14A, nozāģēšanu.
2.Rekomendēt izskatīt iespēju likvidēt visas galotņotās papeles, kas aug Atmodas bulvāra 14A pagalmā, un jaunu apstādījumu ierīkošanu.
3.Pirms koku ciršanas atļaujas saņemšanas komisijā iesniegt šā nama dzīvokļu īpašnieku lēmumu par papeļu likvidēšanu.
4.Nenoteikt zaudējumu atlīdzību saistībā ar papeļu, kas aug zemesgabalā Atmodas bulvārī 14A, ciršanu.

6.#
Par projektu Tērvetes ielā
Apstādījumu uzraudzības komisija saņēmusi iesniegumu, kurā lūgts saskaņot izstrādāto projektu būvobjektam “Dzīvojamās apbūves rajona infrastruktūras būvniecība, Liepājā”, kurā paredzēta koku ciršana. Saskaņā ar iesniegto projektu likvidēt paredzēts 40 kokus, tai skaitā 12 bērzus, 11 melnalkšņus, 9 papeles, 5 priedes, 2 liepas un kļavu. Koku ciršana paredzēta ielu sarkano līniju ietvaros.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka vērtīgākā ir 7 melnalkšņu grupa, kas aug Vingrošanas un Instruktoru ielu stūrī. Attālums starp liepu un lauku kļavu rindām ir pārāk mazs, lai saglabājot kokus varētu izbūvēt ielu. Plānā iezīmētie koki neatbilst šā brīža situācijai dabā. Neatbilst arī plānā uzrādītie koku stumbru diametri.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2012.gada 2.maija noteikumu Nr.309 “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža” 17.punktu, pirms lēmuma, par šo koku ciršanu, pieņemšanas, nepieciešama publiskā apspriešana. Pirms publiskās apspriešanas nepieciešams precizēt teritorijā izcērtamo koku skaitu (pa sugām) un to stumbru apkārtmēru.

1.Lūgt precizēt izstrādāto objekta “Dzīvojamās apbūves rajona infrastruktūras būvniecība, Liepājā” skici, norādot izcērtamos kokus, to sugu un stumbra diametru.
2.Atlikt jautājuma izskatīšanu līdz precizētas informācijas saņemšanai, un galīgo lēmumu pieņemt pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas.

7.#
Par 2 liepu nozāģēšanu Ezera ielā 60
Apstādījumu uzraudzības komisija saņēmusi iesniegumu, kurā lūgta atļauja nozāģēt 2 liepas, kas aug pie nama Ezera ielā 60, jo koki traucē izbraukšanai no teritorijas. Komisijā ir iesniegta teritorijas labiekārtojuma skice.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka plānots nocirst 2 liepas, kuru stumbru diametrs ir 51 cm un 42 cm.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2012.gada 2.maija noteikumu Nr.309 “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža” 17.punktu, pirms lēmuma, par šo koku ciršanu, pieņemšanas, nepieciešama publiskā apspriešana.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2012.gada 2.maija noteikumiem Nr.309 “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža”, zaudējumu atlīdzība par 2 liepu, kas aug Ezera ielā pie nama Nr.60, ciršanu ir (51 cm + 42 cm) x 2 x 1,5 x 2 x 0,8 = 446,40 LVL + 93,74 (PVN 21%) = 540,14 LVL (768,55 EUR). Zaudējumu atlīdzība jāiemaksā Liepājas pilsētas Domes speciālā budžeta Vides aizsardzības fondā (SEB Banka; konta Nr.LV50UNLA0051302501110).

1.Noteikt publisko apspriešanu no 28.novembra līdz 12. decembrim.

2.Atlikt lēmuma pieņemšanu līdz publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanai.

8.#
Par koku ciršanu elektropārvades kabeļa līnijas izbūvei
Liepājas pilsētas Apstādījumu uzraudzības komisija saņēmusi iesniegumu, kurā lūgta atļauja nozāģēt 8 kokus, kas aug Nidas ielā un Saldus ielā, jo koki traucē elektroapgādes kabeļa līnijas izbūvei.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka Nidas ielā pie nama Mazā ielā 11 aug 4 koki, no kuriem 3 stabotas liepas, kas iebūvētas palīgēkās, un zirgkastaņa, bet pie nama Nidas ielā 23 aug 4 koki (2 bērzi un 2 liepas). Šie koki ir iestādīti pārāk tuvu ēkai. Pie nama Saldus ielā 15A aug bojāta, galotņota zirgkastaņa. Koki ir neprofesionāli apzāģēti vai iestādīti pārāk tuvu ēkai.

Atļaut organizēt projektā elektroapgādes kabeļa līnijas izbūvei traucējošo koku likvidāciju un nenoteikt zaudējumu atlīdzību par šo koku likvidāciju.

9.#
Par koku apzāģēšanu Friča Brīvzemnieka ielā
Apstādījumu uzraudzības komisija saņēmusi iesniegumu, kurā lūgts apzāģēt kokus, kas aug Friča Brīvzemnieka ielā, jo koku zari aizsedz ceļazīmes.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka 11 liepām, kas aug Friča Brīvzemnieka ielā, tiek veikta vainagu polardēšana.

Informēt, ka koki tiks apzāģēti līdz 2013.gada 28. novembrim.

10.#
Par 3 papeļu ciršanu Vērgales ielā 1
Apstādījumu uzraudzības komisija saņēmusi lūgumu apsekot zemesgabalu pie nama Vērgales ielā 1 un izteikt viedokli par tur augošajiem kokiem.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka zemesgabalā augošajām 3 papelēm nepieciešams veikt vainaga apjoma samazināšanu.

Atļaut SIA “Komunālā pārvalde” organizēt 3 papeļu, kas aug pie nama Vērgales ielā 1, vainagu kopšanu.

11.#
Par koku nociršanu Vītolu ielā 13.
Apstādījumu uzraudzības komisija saņēmusi iesniegumu, kurā lūgta atļauja nozāģēt 9 kokus, kas traucē veikt būvju demontāžu Vītolu ielā 13.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka nepieciešams likvidēt 9 kokus, kas pašizsējā iesējušies un ieauguši demontējamo būvju pamatos. Teritorija ilgstoši nav tikusi apsaimniekota.

Atļaut likvidēt kokus, kas aug Vītolu ielā 13.

12.#
Par kokiem Siguldas ielā 31
Apstādījumu uzraudzības komisija saņēmusi telefonisku iedzīvotāju sūdzību, ka Siguldas ielā 31 laternas ir koku zaros.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka pie nama Siguldas ielā 31 nav apgaismojuma laternas, kuras nepieciešams atbrīvot no koku zariem.

Lūgt iedzīvotāju precizēt laternas stabu, kuru vajag atbrīvot no koku zariem.

13.#
Par kokiem Vecajā ostmalā
Lūdzu Apstādījumu uzraudzības komisiju atbalstīt pašvaldības ieceri aptīt ar sietiem vītolus, kas aug Vecajā ostmalā, jo tos sācis bojāt bebrs. Vītoliem nepieciešams nozāģēt bojātos un nokaltušos zarus.

Atļaut pašvaldības aģentūrai “Nodarbinātības projekti” veikt vītolu, kas aug Vecajā ostmalā, posmā no Jaunā tilta līdz ezeram, stumbru aptīšanu ar sietiem un traucējošo zaru nozāģēšanu.