Nīcas novada "Upeskrastos"  aizvadīta biedrības BURA organizētā putnu vērošanas diena "Satiec savu putnu Nīcā", informē valdes priekšsēdētāja Anna Šēfere.

Jau no paša rīta pirmie vērotāji bija ieradušies un steidza vērot, kas iekritis ornitologa Kārļa Millera izliktajā tīklā. Tas bija 7 g smagais vītiņš, kuru pēc tam uzmanīgi mērīja, svēra un gredzenoja, līdz palaida atkal brīvībā. Dienas gaitā kopā tika apgredzenoti un iegrāmatoti seši putni – divi vītiņi, melngalvu ķauķis, gaišais ķauķis, brūnspārnu ķauķis un zilgalvainā zīlīte. Par katru no tiem putnu pazinējs Kārlis pastāstīja ko interesantu. Piemēram, ka melngalvu ķauķa mammai patiesībā galviņa ir brūna un to, ka pēc skata mīlīgā zilvgalvju zīlīte ir vareni agresīvs un pat plēsīgs putns!

Atbraukušie bērni kopā ar vecākiem putnu dienā pagatavoja 30 putnu būrīšus – 15 zīlītēm un 15 strazdiem, kurus vēlāk ņēma līdzi jau uz mājām, bet atlikušie tiks izvietoti Bernātu dabas parkā. Bez tā visa, bērniem bija iespēja piedalīties "Upeskrastu" radošajās darbnīcās, veidot savus putniņus no plastilīna, papīra origami un gleznojot tos. Labāko darbu autori tika apbalvoti ar jaukām un izglītojošām putnu grāmatām un saldumiem.

Pēc labi padarīta darba, putnu dziesmām fonā skanot, visi dalībnieki cienājās ar uz ugunskura gatavotu skābeņu zupu, izmēģināja savus spēkus mīklu minēšanā, un mēģināja atbildēt uz ornitologa uzdotajiem jautājumiem, kā arī paši ilgi vēl  uzdeva dažādus āķīgus jautājumus. Piemēram, kāpēc dažu putnu olas ir baltas un dažas raibas?

Tā kā pasākums noritēja veiksmīgi un tajā kopā ar talkotājiem laivās piedalījās 60 dalībnieku, tad līdzīgas dienas notiks arī turpmāk.