Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) un kafejnīca "Bernātu Dzintariņš" aicina ģimenes, kurās ir skolēns no 3. līdz 8. klasei, piedalīties radošā konkursā "Skudras ceļojums". Konkursa ietvaros ir jāizveido stopkadru animācijas video ar ģimenes ideju par skudras ceļojumu no Bernātiem uz Dabas māju, informē Liepājas Izglītības pārvaldes projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" vadītāja Laura Grundmane.

Ideja par konkursu radās kafejnīcas "Bernātu Dzintariņš" komandai. Uzņēmuma vadītāja Laura Otaņķe par ideju saka šādi: "Saucam paši sevi (arī līdz šim) par "Bernātu Dzintariņa" skudrām. Tas lieliski sader ar Dabas mājas darbību – skudru māju un skudru nodarbībām –, līdz ar to arī dzima ideja par kādu kopīgu iniciatīvu. "Bernātu Dzintariņa" mājas ir mežā, tāpēc gluži dabiski uzņēmums ir dabas draugs, kas cita starpā īpaši atbalsta bērnu un jauniešu centienus un sasniegumus".

Konkursā aicināti piedalīties Latvijas izglītības iestāžu skolēni un jaunieši, un viņu ģimenes locekļi. Konkurss notiek no 3. līdz 22.jūnijam, šajā laikā komandai ir jāpiesakās un jāveic konkursa uzdevums. Iesniegšanas termiņš: 22.jūnija pulksten 17:00.

Konkursa uzdevums ir izveidot stopkadra (Stop-Motion) animāciju par skudras ceļojumu no Bernātiem, kafejnīcas "Bernātu Dzintariņš", līdz Dabas mājai. Stopkadru animācijā, fotografējot objektus (priekšmetus, cilvēkus, objektus utml.) dažādās kustību fāzēs, izveido kadrus (fotogrāfijas), kurus ar video apstrādes programmu apvieno video, kas arī ir jāiesniedz kā konkursa darbs.

Uzvarētāji tiks paziņoti šādās nominācijās:

– Interesantākais stāsts un video ideja.
– Radošākais izpildījums.
– Ģimeniskākais skudras ceļš no kafejnīcas "Dzintariņa" līdz Dabas mājai.

Katras nominācijas uzvarētājs saņems dāvanu karti 50 eiro vērtībā un suvenīrus no "Bernātu Dzintariņa" skudrām. Visi konkursa dalībnieki saņems tiešsaistes Dabas mājas skudru nodarbības apmeklējumu ZIIC noteiktā laikā.

Komandām jāpiesakās un jāiesūta konkursa darbs (video) elektroniski šeit: ej.uz/skudrascelojumu. Pieteikšanās notiek vienlaikus ar konkursa uzdevuma iesniegšanu. Rezultāti tiks paziņoti 1. jūlijā ZIIC Facebook lapā facebook.com/LiepajaZIIC. Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit: ej.uz/skudrasnolikums.

Instalācija "Skudru māja" un nodarbība tiek realizēta projekta  "Inovāciju  centra  attīstība  Liepājas  pilsētā" ietvaros, kuru  finansē  Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas  grantu  programma  "Pētniecība  un izglītība".  Tā  kopējās  izmaksas  ir  986  049,00  eiro,  no  kurām  754  327,40  eiro  ir  Norvēģijas  grantu līdzfinansējums, 133 116,60 eiro  Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums, bet 98 605,00 eiro  Liepājas  pilsētas  pašvaldības  līdzfinansējums.