19.septembrī Jūrmalas parkā tika uzsākta bērnu rotaļu laukuma iekārtu un seguma atjaunošana. Atbilstoši pašvaldības iepirkuma rezultātiem darbu veic uzņēmums SIA "Fixman".

Šobrīd ir paveikta lielākā daļa no darbiem, un bērnu laukumu ir plānots pabeigt decembra vidū, Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Zonā bērniem vecumā no 3 – 10 gadiem ir pabeigti vienas rotaļu laukuma daļas iekārtu un seguma nomaiņas darbi un izveidota atsevišķa smilšu kaste, kas Jūrmalas parka rotaļu laukumā līdz šim nebija. Paveikto darbu saraksts ir šāds: ir uzstādīts šūpoļu aplis ar piecām šūpošanās vietām, šūpoles-grozs, multifunkcionāls kāpelēšanas komplekss, batuts apļa formā, reljefa kāpšanas kalniņi ar rāpšanās virvēm, līšanas trubām zem kalniņiem un alpīnisma kāpšļiem to sānos, nerūsējoša tērauda reljefa slīdkalniņi, trīs dimensiju EPDM gumijas dzīvnieciņi un triecienabsorbējošs sintētiskais segums. Laukumā atrodami arī dažādi dekoratīvi elementi ar kuģu un jūras tematiku.

Turpinās darbi pie otras pārbūvējamās zonas bērniem, kas vecāki par 10 gadiem. Šajā zonā jaunās iekārtas izvēlētas tā, lai funkcionāli un pēc izskata atšķirtos no blakus esošās rotaļu vietas. Centrā ir plānota augsta tīklu piramīda, metāla stalažas, klinšu kāpšanas sienas, batuti un citas vingrošanai piemērotas konstrukcijas, kas kopumā veidos "parkour" treniņu sistēmu. Darbus pie šīs zonas plānots pabeigt decembra vidū.

Jaunās iekārtas un elementi izvēlēti tā, lai veicinātu bērnu fantāziju pasaules paplašināšanos un rosinātu apgūt visu rotaļu laukuma teritoriju, ne tikai atrasties uz atsevišķām iekārtām. Abu rotaļu laukumu tematika būs saistīta ar nosacītu ceļojumu cauri trejdeviņām jūrām.

Jaunais rotaļu laukuma aprīkojums atbilst starptautiskajiem un Latvijas valsts standartiem un noteikumiem par drošību un veselību. To izvēloties tika ņemti vērā vairāki nosacījumi: lai uzturēšana un kopšana prasītu iespējami mazāk līdzekļu un lai iekārtām un elementiem būtu augsta izturības pakāpe pret nolietošanos vai vandalismu. Katrai rotaļu kompleksa sastāvdaļai atkarībā no materiāla ir noteikts garantijas laiks no trīs līdz 20 gadiem.

Iekārtu piegādes un uzstādīšanas izmaksas saskaņā ar iepirkuma konkursa rezultātiem un līgumu ir 186 987,96 eiro ar PVN. Izmaksas segtas no pašvaldības iestādes "Komunālā pārvalde" 2016.gada budžeta, balstoties uz 2014.gada 30.janvārī pieņemto domes lēmumu Nr.11 "Par bērnu rotaļu laukumu Jūrmalas parkā un Raiņa parkā", kas paredzēja veikt bērnu rotaļu iekārtu nomaiņu.