No ceturtdienas, 2.jūnija, Pasta iela posmā no Lielās līdz Radio ielai būs slēgta autotransportam. Turpmāk šis ielas posms pamatā būs atvērts gājējiem un velobraucējiem.

Autobraucēji un citi satiksmes dalībnieki aicināti ievērot ceļu satiksmes izmaiņas, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Par to, ka minētais ielas posms ir gājēju un velosipēdistu ceļš, turpmāk informēs/brīdinās attiecīgās ceļu satiksmes zīmes gan Lielās, gan Radio ielas galā.

Iedzīvotājiem piekļūšana saviem īpašumiem ar auto, kā arī apgādes transporta kustība tiks nodrošināta ar pašvaldības izdotajām atļaujām un saskaņojumu.

Pasta ielas posmu slēgt autotransportam bija ielā esošās kafejnīcas "Red Sun Buffet" īpašnieku iniciatīva. Viņi vēlas ārpusē izvietot vasaras kafejnīcas galdiņus. Uzņēmēji Būvvaldē ir iesnieguši vasaras kafejnīcas terases skices, kas šīs nedēļas laikā tiks saskaņotas.

Uzņēmēju ierosinātās izmaiņas Pasta ielā šā gada sākumā vispusīgi diskutētas pilsētas Transporta infrastruktūras komisijā. Pasta iela pagājušā gadsimta 80. gados bija gājēju iela. Tā mūsdienās ir piemērota šāda statusa atjaunošanai, tika secināts komisijā.

Taču komisijas locekļi pieprasīja izstrādāt un īstenot tādu āra terases risinājumu un kafejnīcas inventāra izvietojumu, lai nepieciešamības gadījumā autotransportam slēgtajā posmā varētu iebraukt arī operatīvais transports.