Tā kā ir sācies skolēnu vasaras brīvlaiks, Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) Dabas māja maina fokusu no izglītojamiem un pedagogiem uz pilsētas iedzīvotājiem un ikvienu interesentu. Dabas māja aicina sabiedrību jūnijā ielūkoties Baltijas jūras dzelmē caur fotogrāfa acīm, vērojot lielformāta fotogleznas, un izzināt interaktīvās instalācijas, informē ZIIC vides eksperte Sniedze Više.

Dabas aizsardzības pārvaldes ceļojošā fotoizstāde "Baltijas dziļjūra" sabiedrībai pieejama no 5. līdz 26. jūnijam. Tā iepazīstina ar svešzemju invazīvajām sugām – Ķīnas cimdiņkrabi un apaļo jūras grunduli, arī ar laukakmeņiem, kas apauguši ar Ziemeļu ēdamgliemenēm un jūraszīlēm, taukzivi, jūras dzeloņgalvi, pleksti, četrragu buļzivi, ar zemūdens skābekļa ražotāju sārtaļģi un ūdens dzidrības veicinātāju – gliemeni un jūraszīli, kā arī ar ausaino aurēliju, kas ir Baltijas jūrā visbiežāk sastopamā medūza.

"Nav daudz cilvēku, kas savām acīm redzējuši Baltijas jūras zemūdens skatus, kurus izrādām izstādē," norāda Dabas mājas vides eksperte Sniedze Više, "šādus tuvplānus, kas fiksēti dziļāk par 25 metriem, iespējams, redzējuši tikai jūras pētnieki un profesionāli nirēji."

Paralēli fotoizstādei Dabas mājā apskatāma tās pastāvīgā ekspozīcija STEAM un vides zinātņu jomās, kas tapusi projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" ietvaros.

Dabas mājas apmeklējumu laiki jūnijā:
● pirmdienās no pulksten 11 līdz 16
● trešdienās no pulksten 11 līdz 16
● ceturtdienās no pulksten 11 līdz 16
● piektdienās no pulksten 11 līdz 16

Lūdzam grupas apmeklējumu, kurā apmeklētāju skaits ir virs 10, pieteikt iepriekš, zvanot administrācijai 25728867 vai elektroniski dabasmaja@liepaja.edu.lv. Vienlaikus vēršam uzmanību, ka 15. jūnijā, ceturtdienā Dabas māja apmeklētājiem būs slēgta sakarā ar Somijas pētniecības kuģa ARANDA vizīti Liepājā un līdz ar to ikviens interesents tiek aicināts uz šo pasākumu. Vairāk par pētniecības kuģa piestāšanu Liepājā: www.liepaja.lv

Foto izstāde "Baltijas dziļjūra" tapusi  projekta "LIFE19 NAT/LV000973 REEF - Jūras aizsargājamo biotopu izpēte un nepieciešamā aizsardzības statusa noteikšana Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā" ietvaros, savukārt  Dabas mājas pastāvīgā ekspozīcija tapusi projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" ietvaros, kuru līdzfinansē Norvēģijas finanšu instruments Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada perioda programma "Pētniecība un izglītība".