Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra Dabas māja nedēļas nogalē atzīmē divu gadu jubileju. Koprades telpa kļuvusi par neatņemamu Liepājas izglītības ekosistēmas sastāvdaļu, nozīmīgu izglītības centru vides izglītības jomā piedāvājot dažādas izzinošas un izglītojošas iespējas gan skolēniem, gan pedagogiem, gan interesentiem un vides entuziastiem. Atzīmējot notikumu, šodien no pulksten 13.30 līdz 16 Dabas māja atvērta ikvienam interesentam, bez iepriekšējas pieteikšanās, informē Liepājas Izglītības pārvaldes vadītājas palīdze komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Dabas māja divu gadu laikā uzņēmusi vairāk kā 4200 interesentus, tai skaitā 1306 izglītojamos un 446 pedagogus, tāpat būtiski ir papildinājies ekspozīcijas klāsts – paralēli jau esošam trīs interaktīvajām instalācijām šodien tiks atklātas vēl piecas interaktīvās instalācijas – "Akvaponika”, "Putna attīstība”, "Liepājas Metalurgs un Baltijas Jūra”, "Daba un bioloģiskā daudzveidība” un "Vides zinātņu laboratorija”, kas dos iespēju interesentiem pilnvērtīgāk iepazīt tādas jomas kā zivkopība un dārzkopība, novērtēt dabas bioloģisko daudzveidību, u.c.

Šajā laikā skolēni no visas Latvijas pilnībā apguvuši interešu izglītības programmu "Vides pārvaldība 2”, kas sevī ietver četras izglītojoši praktiskas nodarbības "Zooloģija zem lupas”, "Zemes slāņu izpēte”, "Biotehnoloģija” un "Cilvēka iekšējie orgāni”. Tāpat īstenotas pedagogu neformālās izglītības programmas abās darbības vietās  - kā Dabas mājā, tā Tehnoloģiju koprades telpā Autoru ielā 4/6, kurās profesionāli pilnveidojās pedagogi no visas Latvijas. Notikušas vairākas Norvēģijas ekspertu īstenotas meistarklases, izstādes, organizētas dažādas vides izglītības nodarbības, jauniešu diskusijas un meistarklases, uzņemti viesi no Latvijas un ārvalstīm.
Līdz 2023. gadam Dabas mājā regulāri tiks papildināts piedāvājums – izveidota interaktīva vides zinātņu ekspozīcija un atvērta laboratorija, kurā tiks īstenotas izglītojošas nodarbības pirmskolas bērniem, skolēniem un pedagogiem, kā arī notiks dažādas meistarklases un darbnīcas.

Tāpēc šodien ikviens interesents aicināts izmantot iespēju un no pulksten 13.30 līdz 16 apmeklēt Dabas māju, apskatīt un izzināt ekspozīciju un instalācijas bez iepriekšējas pieteikšanās. Lielas apmeklētāju plūsmas gadījumā apskatei plānotais laiks var būt ilgāks. Savukārt sestdien, 27. augustā no 10.00 – 16.00 Dabas māja aicina uz ģimenes dienu – makšķerēšanas festivālu, kur būs iespēja mācīties makšķerēt, izzināt Latvijas zivis un apgūt, kā noteikt to vecumu, ieskatīties, kas dzīvo Liepājas ezera krastos, u.c.

Dabas mājas ēka tapusi ar Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) atbalstu, pasākuma "Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana" ietvaros, ēkas un apkārtējas vides labiekārtošanas kopējās izmaksas ir 458 703,65 eiro, no kurām 270 000 eiro ir EJZF un 188 703, 65 eiro Liepājas pilsētas pašvaldības finansējums.

Instalāciju izveide, mācību programmu izstrāde un aprīkojuma iegāde  tiek realizēta projekta  "Inovāciju  centra  attīstība  Liepājas  pilsētā”, kuru  finansē  Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas  grantu  programma  "Pētniecība  un izglītība”.  Tā  kopējās  izmaksas  ir  986  049,00  eiro,  no  kurām  754  327,40  eiro  ir  Norvēģijas  grantu līdzfinansējums, 133 116,60 eiro  Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumus, bet 98 605,00 eiro  Liepājas  pilsētas  pašvaldības  līdzfinansējums.