Papildināts. Pēdējā gada laikā Liepājā izzāģēts tik daudz labu un veselu koku, bet, kad atrodas viens tiešām bīstams eksemplārs, grūti sameklēt, kurš par to atbildīgs.

„Pilsētā daudzi labi un veseli koki tiek nozāģēti. Tajā pašā laikā tiek atstāti slimi un bojāti koki, pat bīstami garāmgājējiem. Kāpēc tā – tas nav saprotams. Laikam to zina tikai domes vides daļas darbinieces...

Veloceliņa malā redzams sevišķi bīstams sagāzies koks. Tā stumbrs lejasdaļā pat ir ielūzis. Šķiet, ka šis koks – potenciālais „killers” – gaida izdevīgu brīdi, lai kādam uzgāztos uz galvas. Nedod Dievs, ja tas uzkristu uz bērnu ratiņiem!” – šādu vēstuli kopā ar fotogrāfijām portāls saņēma no kāda vērīga liepājnieka.

Pārsūtījām fotoattēlus domes Vides un veselības daļas speciālistei Aldai Dambergai, kura darbojas arī pašvaldības izveidotajā Apstādījumu uzraudzības komisijā. Tieši šī institūcija izvērtē un pieņem lēmumus, kurus kokus pilsētā apzāģēt, kurus nozāģēt. Uzdevām jautājumu: vai apstādījumu komisija ir lietas kursā, ir šo koku redzējusi un vai ir pieņemts kāds lēmums, ko darīt?

Atbildē, ko saņēmām no Aldas Dambergas, teikts: „Apstādījumu uzraudzības komisijai nav tiesības lemt par šo koku, jo tas atrodas pilsētas meža teritorijā. Informēju Komunālo pārvaldi, par nepieciešamību likvidēt bīstamo koku.”

Sazinājāmies ar Komunālo pārvaldi, tur lūdza precizēt bīstamā koka atrašanās vietu un solīja pārbaudīt.

Vienīgais, kas šajā gadījumā mulsina – kur tad galu galā liepājniekiem būtu jāvēršas ar šādiem jautājumiem? Vai tiešām viņu pienākums būtu zināt, kura pašvaldības struktūra vai institūcija ir tiesīga izlemt par vienā vai otrā veloceliņa pusē (vai kādā citā vietā) esošiem kokiem, un kāpēc Apstādījumu uzraudzības komisijai netiek uzticēts pieņemt lēmumus par jebkuru Liepājas pilsētas teritorijā augošu koku?

P.S.

Šorīt saņēmām ziņu no Būvvaldes un Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālista Aigara Štāla, ka koks ir apsekots, un visticamāk, jau šodien tikšot novākts!