Ceturtdien, pulksten 11, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) SIA "DG Termināls", Pulvera ielā 33, Liepājā, Karostas kanāla piestātnē Nr. 25 notiks vietējā līmeņa praktiskās civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas mācības, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus, kas noteikti uzņēmuma civilās aizsardzības plānā un ārpusobjekta civilās aizsardzības plānā, kā arī attīstīt iesaistīto pušu iemaņas un sadarbību.

Mācību scenārijs paredz, ka Karostas kanāla piestātnē Nr.25 pēc tankkuģa avārijas notiek vielas noplūde akvatorijā. Uzņēmuma un LSEZ pārvaldes  darbinieki veic reaģēšanas pasākumus noplūdušās vielas ierobežošanai un savākšanai. Tā kā pastāv kuģa aizdegšanās risks, ugunsdzēsējiem glābējiem ir jāsagatavo resursi iespējamiem dzēšanas darbiem. Iesaistīto dienestu darbības koordinācijai un iespējamo blakus uzdevumu risināšanai tiek izveidots notikuma pārvaldīšanas operatīvais štābs.

Praktiskajās mācībās uzņēmuma teritorijā piedalīsies pārstāvji no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Liepājas pašvaldības policijas, Valsts policijas, Valsts vides dienesta, Liepājas pilsētas civilās aizsardzības komisijas, kā arī LSEZ pārvaldes un LSEZ SIA "DG Termināls" pārstāvji.

Mācību rīkotāji aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbs Karostas kanālā un uzņēmuma teritorijā, un atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem LSEZ SIA "DG Termināls" apkārtnē, kā arī iespējamo satraukumu!